"Нафтогаз" офіційно відповів на пропозицію "Газпрому" щодо транзиту газу: деталі

25 листопада 2019, 14:48

"Нафтогаз" готовий розглянути можливість погашення "Газпромом" боргу у вигляді постачі газу

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" відправила "Газпрому" відповідь на його пропозицію щодо транзиту газу. Про це в Facebook повідомив виконавчий директор Групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко

Реклама

"Впровадження європейських правил в Україні йде за узгодженим графіком, "Газпром" наразі має всі можливості для того, щоб укласти новий довгостроковий контракт на транзит газу через Україну за цими правилами", – написав він.

Вітренко зазначив, що "Нафтогаз" погоджується з варіантом укладення контракту на транзит, який запропонував віцепрезидент Єврокомісії Марош Шевчович.

"Додам, що у нас немає жодного сумніву, що цей варіант відповідає як європейським правилам, так і легітимним інтересам української та російської сторони", – написав він.

Реклама

Вітренко додав, якщо "Газпром" не встигне укласти довгостроковий контракт на транзит, інші варіанти все одно повинні відповідати українському законодавству та європейськими правилами.

"Ми дотримуємося конструктивної і неконфронтаційної позиції, і тому у відповідь на пропозицію "Газпрому" ми нагадали про інші варіанти запобігання негативним наслідкам від надзвичайних ситуацій, такі як передача газу на кордоні Україна – РФ та операції "своп", які б при цьому відповідали законодавству України та європейським правилам. Ми також запропонували певні додаткові кроки, які потрібні для забезпечення безпеки поставок газу споживачам за таким сценарієм", – додав Вітренко.

"Нафтогаз України" також готовий конструктивно розглядати пропозиції "Газпрому" щодо виконання рішень Стокгольмського арбітражу та відповідної мирової угоди.

В тренді
Зростання цін уповільнилося, а долар застиг – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

"На сьогоднішній день за остаточним та обов'язковим для виконання рішенням Стокгольмського арбітражу, який визначений у нашому контракті з "Газпромом" як механізм вирішення спорів, "Газпром" має сплатити "Нафтогазу" приблизно 3 мільярди доларів США. Нас влаштовують грошові кошти, але якщо "Газпром" хоче сплатити цей борг через поставки газу, ми готові розглянути таку пропозицію. Додам, що в арбітражах ми переважно захищаємося від позовів "Газпрому", і навіть коли ми подаємо позови з нашого боку, то це позови про компенсацію збитків від дій "Газпрому", зокрема через невиконання "Газпромом" своїх контрактних зобов'язань", – написав Юрій Вітренко.

Він також підкреслив, що українська сторона не бачить законних підстав для того, щоб не було укладено новий контракт на транзит газу через Україну за європейськими правилами.

Реклама

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз України" отримав офіційну пропозицію від російського "Газпрому" щодо транзиту газу.

Як писали новини "Сьогодні", "Газпром" повідомив, що направив на адресу "Нафтогазу" офіційну пропозицію про продовження терміну дії чинного контракту на транзит газу або укладання нового – терміном на рік з урахуванням прогнозного попиту європейських покупців на газ у 2020 році. Водночас умовою для продовження або укладення контракту є "відмова обох сторін від увсіх взаємних претензій у міжнародному арбітражі й припинення всіх судових розглядів" .

Раніше про вимоги "Газпрому" також розповідав глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв. За його словами, українська компанія не має наміру відмовлятися від судових позовів.

Нагадаємо, чинність 10-річного договору України з Росією про транзит газу закінчується в кінці 2019 року, а нового поки немає. Відсутність документа загрожує зупинкою транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року. Україна, Росія та Єврокомісія вже провели кілька раундів консультацій із питання транзиту російського газу в європейські країни на рівні міністрів. Остання така зустріч відбулася 28 жовтня. Українська та європейська сторони мають єдину позицію, проте Москва відмовилася від пропозицій Києва і Брюсселя.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти