Почалася підготовка до інавгурації Зеленського, ціни на газ зростуть: підсумки тижня

17 травня 2019, 20:01

Сергій Гусєв

Обмеження на вакцинацію від кору зняли, а в Україні збирається місія МВФ

Суспільство

До Києва прийшло метеорологічне літо. Про це повідомили в Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського. За даними спостережень, середньодобова температура повітря з 13 травня перевищує + 15 ° С, що знаменує початок метеорологічного літа. Метеорологічна весна, яка почалася 4 березня і тривала 69 днів, закінчилася. В цьому році метеорологічне літо прийшло в Київ на 1 день раніше середньостатистичних показників.

Реклама

Відбудеться 20 травня приведення до присяги новообраного президента Володимира Зеленського – таке рішення прийняла Верховна Рада. "Сегодня" уважно відстежують ситуацію навколо майбутньої інавгурації Зеленського і події розпуску коаліції в Раді.

49% українців на референдумі про вступ до НАТО проголосували б "за", а за вступ в ЄС – 57%, свідчать результати соцопитування центру "Соціальний моніторинг", Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка та групи "Рейтинг".

З 1 жовтня розпочинається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг, повідомили в Міністерстві соціальної політики. Паралельно будуть функціонувати дві системи надання пільг – готівкова та безготівкова.

Становить 2,37 млрд грн загальне фінансування цільової програми з підвищення організації та безпеки дорожнього руху в Києві до 2022 року, яку схвалила Київрада. Планують витратити 58 млн грн для забезпечення безпеки дорожнього руху на аварійно-небезпечних ділянках і 292,6 млн грн – на будівництво світлофорних об'єктів.

Реклама

Оболонський районний суд Києва оштрафував новообраного президента України Володимира Зеленського на 850 грн за демонстрацію ним заповненого виборчого бюлетеня.

60 га території Донецької та Луганської областей протягом останнього тижня обстежили і розмінували фахівці Держслужби з НС зі складу Об'єднаних сил, вилучивши 74 вибухонебезпечних предмети.

МОЗ скасував вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору. "Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безкоштовно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК", – йдеться в повідомленні. Досі безкоштовно вакцинуватися проти кору могли дорослі до 30 років, які контактували з хворими, і люди з груп професійного ризику (медики, педагоги, військові, студенти).

На кір захворіли 2285 осіб протягом 19-го тижня цього року – 1121 дорослий і 1 164 дитини. Найбільше нових випадків кору зареєстровано в Харківській (389 хворих) області. З початку року (з 28 грудня 2018 до 8 травня 2019) на кір захворіли 47 383 осіб – 22 220 дорослих і 25 163 дитини.

Може бути відстрочена через неготовність ряду технічних аспектів державна програма "Безоплатна діагностика", яка повинна запрацювати з 1 липня 2019 року, повідомив глава Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Олег Петренко.

Реклама

Збільшилися на 73% продажі автомобілів з електродвигуном у січні-квітні в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року – до 1914 одиниць, повідомили в асоціації "Укравтопром". У квітні українці поставили на облік 535 таких автомобілів – 495 легкових і 40 комерційних авто. У квітневих реєстраціях частка імпортованих машин з пробігом склала 91%, тоді як роком раніше цей показник дорівнював 82%. Найбільш популярними в минулому місяці були: Nissan Leaf – 251 штука (246 штук – б / у), Tesla Model S – 49 штук (48 шт. – б / у), Renault Kangoo – 38 штук (37 штук – б / у) , Renault Zoe – 28 (26 штук – б / у) і Jaguar I-Pace – 24 штуки (всі нові).

47 тисяч українських сімей з початку поточного року отримали в банках 600 млн грн так званих "теплих кредитів" для термомодернізації будинків, повідомили в Держенергоефективності.

1022 абонентів мобільного зв'язку скористалися послугою перенесення номера за два тижні після початку її роботи. Про це повідомив Український державний центр радіочастот.

311,4 тисяч безробітних було офіційно зареєстровано в квітні, що на 29,3 тисяч менше, ніж у березні. За даними Держстату, кількість вакансій становила 90,8 тисяч (березні 100 тисяч), а навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію – 3,0 (в березні – 3,0).

Почати набір дівчат у військові ліцеї вже в 2019 році дозволив Кабінет міністрів.

Економіка

Реклама

Збільшаться на 4,5-4,9% кінцеві ціни на газ для побутових споживачів (населення) в червні в порівнянні з травнем слідом за зростанням ціни газу, що відпускається НАК "Нафтогаз України" для промислових споживачів на умовах передоплати.

Знизилися на 0,6 п.п до 11,4% річних у квітні середні процентні ставки банків по нових депозитах. При цьому, за даними НБУ, ставки по нових депозитах у гривні знизилися з 11,1% до 10,3% річних, а в валюті зросли з 2,5% до 2,6%.

16 травня Мінфін погасив випуск облігацій зовнішньої державної позики під гарантію США, сума платежу склала понад 1 млрд доларів. Випуск цих облігацій номінальною вартістю 1 млрд доларів був здійснений у 2014 році з відсотковою ставкою 1,844% на рік. Ще два випуски під гарантію США здійснювалися в 2015 і 2016 роках, обидва – під ставку менше 2% річних. Їх погашення будуть здійснені в травні 2020 року і вересні 2021 року.

Становили 30,3% річних у квітні процентні ставки за новими кредитами банків для населення в національній валюті, що на 0,7 п.п. нижче, ніж у березні. За даними НБУ, ставки за новими кредитами для населення в іноземній валюті знизилися за місяць з 8,8 до 7,2% річних.

21 травня місія МВФ прибуде в Україну. Вона працюватиме протягом двох тижнів.

Збільшила на 15,1% Україна з 4 квітня по 11 травня запаси природного газу в підземних сховищах – до 10 млрд 69,15 млн куб. м, свідчать дані Укртрансгазу. Цей обсяг перевищує показник запасів 11 травня 2018 року на 18,6%, 11 травня 2017 року – на 12,3%.

На рівні 71,2 млн т міністерство сільського господарства США прогнозує врожай зерна в Україні в 2019-2020 маркетинговому році (МР, червень 2019 – липень 2020), що перевищує показник 2018-2019 МР на 2,6 млн тонн, йдеться в травневому звіті відомства. Експорт зерна в 2019-2020 МР може скласти 50,7 млн ​​тонн, що на 300 тисяч тонн перевищує показник минулого маркетингового року.

Неврожай цукрового буряка через сильні весняні дощі може призвести до скорочення виробництва цукру в Україні в поточному році до 1,1 мільйона тонн і до дефіциту на ринку, повідомили в асоціації "Укрцукор".

Збільшила на 35,8% Україна в січні-квітні експорт меду в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 17,5 тисячі тонн, повідомили в Українській аграрній конфедерації. У грошовому еквіваленті експорт склав 32,29 млн доларів, а зростання в порівнянні з січнем-квітнем минулого року склало 11,8%. Основними імпортерами українського меду в звітному періоді стали Німеччина з часткою 26,6% в загальній структурі експорту, Бельгія – 20,2%, і Польща – 12,8%.

Почав стрес-тестування 29 найбільших банків, на які припадає понад 90% активів банківської системи, Національний банк. Також розпочато другий етап оцінки стійкості банків, що представляє собою обробку результатів аналізу якості активів, підтверджених зовнішнім аудитом. За попередніми оцінками НБУ, в цьому році кількість банків, що потребують вливання капіталу за базовим і негативним сценарієм стрес-тесту, буде меншим за минулорічний.

В тренді
Рано ховати: курс біткоїну різко впав, але це не кінець ралі

Фактичний показник інфляції в Україні в квітні на рівні 8,8% в річному вимірі дещо перевищив траєкторію прогнозу Національного банку під дією тимчасових факторів. Серед них – перебої поставок нафтопродуктів з Білорусі, анонсовані Росією обмеження на експорт енергетичних товарів в Україну, а також виникнення ажіотажного попиту на окремі сирі продукти харчування в результаті їх обмеженої пропозиції. У той же час, базова інфляція знизилася з випередженням прогнозу.

Зріс на 0,8% обсяг гривневих депозитів в українських банках за квітень – до 544,3 млрд грн, валютних (у доларовому еквіваленті) – на 0,9%, до 13,5 млрд доларів. З початку року обсяг гривневих депозитів зріс також на 0,8%, валютних – на 1,4%.

Зріс на 3,1% обсяг готівки в обігу поза банківською системою України за квітень – до 354,1 млрд грн. При цьому з початку року обсяг готівки поза банками скоротився на 2,6%.

Збільшився в 2,4 рази обсяг перевезень по Дніпру в січні-квітні в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року до 2 млн тонн. По Дніпру з початку року пройшли вже 1 934 судна (рейси), що на 60% перевищує минулорічну статистику за цей період.

З 1 серпня ввів спеціальне мито Кабінет міністрів на товари з РФ, які будуть стягуватися незалежно від інших зборів. "Проектом постанови ми також встановлюємо з 1 квітня 2019 року на ввезення на митну територію України товарів, що походять з РФ, незалежно від інших видів мита, впровадження спеціального мита у відсотках від митної вартості товарів", – сказав перший віце-прем'єр Степан Кубів. Сплачені суми спецмита будуть направлятися до спеціального фонду державного бюджету, який згодом профінансує заходи з імпортозаміщення.

Відкликав банківську ліцензію Національний банк у "Вернум Банку" (Київ). "Єдиний акціонер АТ" Вернум Банк "прийняв рішення про припинення цим банком банківської діяльності без ліквідації юридичної особи", – йдеться в повідомленні. "Вернум Банк" – сьомий банк, який припинив банківську діяльність за власною ініціативою без ліквідації юридичної особи. Раніше НБУ відкликав ліцензії у "БМ Банку", "Диви Банку", банку "Фінансовий партнер", "Апекс-Банку", "Промислово-фінансового банку" і "Кредит Оптима".

Сповільнилося до 2,2% зростання реального ВВП в Україні в першому кварталі в річному вимірі в порівнянні з 3,5% в четвертому кварталі 2018 року і 3,3% – в цілому за 2018 рік, таку попередню оцінку опублікувала Державна служба статистики. Реальний ВВП зріс у січні-березні цього року (з урахуванням сезонного фактора) на 0,2% в порівнянні з попереднім кварталом.

400 млн грн виділить уряд для фінансування Фонду підтримки інновацій та стартапів, який повинен бути створений у цьому році.

Збільшилася на 28,1% прибутковість виробництва молока в Україні в березні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року завдяки зниженню цін на корми, повідомив економіст інвестиційного центру Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак.

Зросла на 4% в країні за минулий рік кількість фізичних осіб-підприємців. Про це повідомили в YouControl з посиланням на власне дослідження. Загалом на початку 2019 року в Україні налічувалося 1,91 млн ФОП. При цьому тільки в ТОП-3 видів діяльності зареєстровано 36% всіх ФОП країни. Цими видами є: "Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюном", "Роздрібна торгівля з лотків та на ринках іншими товарами" і "Комп'ютерне програмування".

Зросло на 13% від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами в січні-березні в порівнянні з січнем-березнем 2018 року – до 1,456 млрд доларів, повідомила Державна служба статистики. Експорт товарів при цьому зріс на 7,4% – до 12,273 млрд доларів, а імпорт – на 7,9%, до 13,73 млрд доларів.

44,3 млн тонн зернових експортували українські аграрії з початку 2018-2019 маркетингового року (МР, липень 2018 – червень 2019) станом на 15 травня, повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства. У 2017-2018 МР аграрії експортували 39,9 млн тонн зерна.

Світ

Австрія не має наміру відмовлятися від проекту "Північний потік – 2", про це заявив президент країни Александер Ван дер Беллен. Австрійський газовий концерн OMV зробив багато інвестицій в проект і продовжить участь в його реалізації.

250 млн доларів пропонується виділити для допомоги Україні в сфері безпеки, повідомляє посольство України в США – комітет з асигнувань Палати представників Конгресу затвердив проект закону "Про асигнування на потреби Міністерства оборони на 2020 рік". При цьому 50 млн доларів пропонується направити виключно для надання летальної зброї оборонного характеру. Цей проект закону повинні підтримати Палата представників і Сенат, після того його передадуть на підпис президенту США.

На 1,07 млрд євро Європейська комісія оштрафувала банки Barclays, RBS, Citigroup, JPMorgan і MUFG за участь у валютній картельній змові зі спотовими операціями. Банк UBS також був замішаний в цих операціях, але він не був оштрафований, оскільки повідомив про існування картелів Єврокомісії. Розслідування показало, що деякі трейдери відповідних банків обмінювалися конфіденційною інформацією і торговими планами й іноді координували свої торгові стратегії через різні професійні онлайн-чати.

Уряд Венесуели і опозиція прислали своїх представників до Норвегії для переговорів щодо врегулювання ситуації в їхній країні. Тим часом міністерство транспорту США 15 травня наказало припинити комерційне пасажирське і вантажне авіасполучення між США і Венесуелою.

На 200,4 млн євро Єврокомісія оштрафувала найбільшу в світі пивоварну компанію Anheuser-Busch InBev за порушення антимонопольних правил ЄС. Як вважає ЄК, компанія "зловжила своїм домінуючим становищем на бельгійському ринку пива, перешкоджаючи більш дешевому імпорту свого пива марки Jupiler з Нідерландів до Бельгії".

Європейська комісія зробила уряду Румунії останнє попередження про можливе ослаблення румунського законодавства про боротьбу з корупцією. Якщо Бухарест найближчим часом не внесе необхідні зміни в законодавство або зробить кроки в боротьбі з корупцією в неправильному напрямку, Єврокомісія ініціює проти Румунії дисциплінарну процедуру через загрозу підриву європейських цінностей. Приводом для цього звернення став прийнятий в квітні закон, який передбачає скорочення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію, а також ослаблення покарань за корупційні злочини.

Президент США Дональд Трамп висунув Китаю ультиматум щодо торговельної угоди. Про це він заявив в Twitter: "Я відкрито говорю голові Сі Цзіньпіну і всім моїм численним друзям в Китаї, що Китаю буде дуже боляче, якщо ви не укладете угоду, тому що компанії будуть змушені покинути Китай заради інших країн. Занадто дорого купувати в Китаї . У вас була операція, майже завершена, але ви відступили".

Вісім з 10 найгірших аеропортів світу знаходяться в країнах ЄС, про це говорить рейтинг групи AirHelp, що займається захистом прав пасажирів. До нього потрапили 132 аеропорти з усього світу, які оцінювалися за трьома показниками – своєчасне виконання рейсів, якість послуг, їжа і магазини. Враховувалися офіційні дані про рейси і відгуки 40 тисяч мандрівників. Аеропорт Лісабон був визнаний найгіршим – 5,7 бала з 10 можливих. Найкращим аеропортом в світі другий рік поспіль став катарський "Хамад". Другим став аеропорт Токіо, а третім – аеропорт Афін.

На саміті "Великої двадцятки" в червні в Японії президент США Дональд Трамп має намір зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним і головою КНР Сі Цзіньпіном.

Закликав збільшити оборонні витрати Великобританії міністр закордонних справ цієї країни Джеремі Хант, щоб протистояти зростаючим загрозам з боку Росії і Китаю. Він заявив, що більше неможливо покладатися на домінування США, тому Британія повинна збільшити власні сили і вплив і витратити мільярди фунтів стерлінгів на нове озброєння. На його думку, витрати повинні скласти близько 20 млрд фунтів на рік, що збільшить статтю бюджету на оборону на 2-3%. Прихильник збереження членства Британії в ЄС Джеремі Хант – один з фаворитів гонки за місце майбутнього лідера консервативної партії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти