Нацбанк в 2,5 рази підвищив ліміт видачі валютної готівки через каси та банкомати

15 вересня 2016, 01:04

За оцінками НБУ, вказане пом'якшення не призведе до посилення волатильності на міжбанківському валютному ринку

НБУ прийняв рішення про пом'якшення адміністративних обмежень на валютному ринку для фізичних осіб, введених в 2014-2015 роках для стабілізації національної валюти.

Реклама

Зокрема, підвищив ліміт видачі валютної готівки через каси та банкомати в еквіваленті 250 тис. грн на одного клієнта на добу з 100 тис. грн, встановлених раніше.

Про це повідомляється в постанові НБУ №386, опублікованій на сайті регулятора, яке вступає в силу завтра, 15 вересня, і діє до 15 грудня 2016 року включно.

За оцінками НБУ, наведеними в супровідному листі до вирішення, зазначене пом'якшення не призведе до посилення волатильності на міжбанківському валютному ринку, при цьому регулятор обіцяє і надалі продовжувати поступову лібералізацію валютного регулювання, якщо цьому сприятиме стан грошово-кредитного та валютного ринків і української економіки в цілому.

Разом з тим, як наголошується в постанові, НБУ продовжив дію ряду обмежень на валютному ринку ще на три місяці, в тому числі встановлений раніше ліміт покупки готівкової валюти фізичними особами в межах еквівалента 12 тис. грн в день.

Реклама

При цьому, Національний банк нагадав, що раніше заборонив перерахування іноземної валюти за індивідуальними валютним ліцензіями фізичним особам, в тому числі для здійснення ними інвестицій за межі України, щоб запобігти непродуктивний відтік капіталу. "Оскільки Національний банк не вважає такі інвестиції сприятливими для розвитку економіки, на відміну від надходжень прямих іноземних інвестицій, було прийнято рішення призупинити видачу таких ліцензій", – повідомив регулятор.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк України в цьому році анонсував пом'якшення адміністративних обмежень на валютному ринку, встановлених протягом 2014-2015 років для стабілізації курсу національної валюти.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Вартість гривні до долара з 10 серпня планомірно знижувалася на 5-10 копійок в день, подолавши позначку в 25 грн/дол., Після того як два місяці вона перебувала в межах 24,7-24,9 грн/дол. Ситуація змінилася після заяви ключового кредитора України Міжнародного валютного фонду про внесення до розкладу засідань Ради директорів Фонду засідання по Україні 14 вересня, і гривня почала зміцнюватися.

За оцінками НБУ, ситуація на валютному ринку в Україні стабілізувалася. Зокрема, 13 вересня НБУ зафіксував на міжбанківському валютному ринку перевищення пропозиції валюти над попитом і вперше з 9 серпня купив 19,7 млн дол. США, після того як в серпні-вересні провів 7 аукціонів з продажу валюти для підтримки гривні і продав у цілому складності близько 200 млн дол.

Сьогодні, 14 вересня, котирування гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку до закриття торгів склали 26,35/26,42 грн/дол.

Реклама

Історичний мінімум курсу української гривні по відношенню до долара США, зафіксований в лютому 2015 року, становить 30,01 грн/дол.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти