Нацбанк змінив прогнози щодо зростання української економіки

12 липня 2018, 19:22

Регулятор очікує, що стримуюччі зростання ВВП фактори доволі відчутно впливатимуть на ситуацію в економіці

Після прискорення в 2018 році економічне зростання України дещо сповільниться, йдеться в оновленому прогнозі Національного банку України (НБУ). При цьому Нацбанк вважає актуальним прогноз зростання реального ВВП на рівні 3,4% в цьому році. 

Реклама

"Основною рушійною силою економічного зростання залишиться приватне споживання, яке в поточному році посилиться завдяки збереженню високих темпів зростання реальних зарплат ... Сприятливі умови торгівлі, відновлення промислового виробництва і розширення доступу українських експортерів на зовнішні ринки дозволять скоротити негативний внесок чистого експорту у ВВП", – пояснили в НБУ. 

Разом з тим, згідно з оновленим прогнозом регулятора, в 2019 році зростання реального ВВП країни сповільниться до 2,5% (у попередньому прогнозі очікувалося 2,9%). 

"(Уповільнення зростання ВВП в 2019 році відбудеться – Ред.) Через вичерпання ефектів підвищення соціальних стандартів, жорстких монетарних умов, необхідних для повернення інфляції до цілі, а також стриманості фіскальної політики, яка буде обумовлена необхідністю погашення значних обсягів державного боргу", – відзначили в НБУ. 

У 2020 році, за прогнозом Нацбанку, реальне зростання економіки складе 2,9%. Основним драйвером економічного зростання в середньостроковій перспективі і в подальшому, за оцінками НБУ, буде приватне споживання.

Реклама

Водночас, зростання інвестицій в Україну, за прогнозом Нацбанку, стримуватиметься підвищенням витрат підприємств на фонд оплати праці. 

"Внесок чистого експорту на прогнозному горизонті залишиться негативним, хоча і скоротиться, оскільки значна частина внутрішнього споживчого попиту та інвестицій в основний капітал буде задовольнятися за рахунок імпорту", – відзначили в НБУ. 

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших

Відзначимо, при цьому оприлюднений 11 липня базовий сценарій прогнозу Мінекономрозвитку, схваленого Кабміном, передбачає, що зростання ВВП України в 2019 році сповільниться до 3% з прогнозованих в 2018 році 3,2%. При цьому в 2020 році зростання української економіки прискориться до 3,8%, а в 2021 році складе вже 4,1%. 

Як заявив раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман, зростання економіки України на 3,1% в першому кварталі 2018 року свідчить про початок позитивних змін в країні. Також він повідомив, що за підсумками першого кварталу Україна наростила експорт і "посилила позиції на європейському ринку". 

Як відомо, в 2017 році економіка України зросла на 2,5%,таким чином випередивши очікування Національного банку України. Нацбанк прогнозує подальше прискорення зростання реального ВВП в 2018 році до 3,4%, причому передбачається, що основним двигуном зростання економіки залишатиметься приватне споживання. 

Реклама

Раніше МВФ погіршив прогноз по економіці України: в 2019 році Міжнародний валютний фонд очікує зростання українського ВВП на рівні 3,3% замість більш ранньої оцінки в 4%. За ростом українського ВВП за підсумками 2018 року оцінка МВФ поки залишається на рівні 3,2%.

Согласно более оптимистическому сценарию МЭРТ, рост экономики Украины ускорится уже в 2019 году до 4,1%, в 2020 году – до 5% и в 2021 году рост ВВП составит 5,4%. Негативный сценарий прогноза МЭРТ при этом предполагает замедление роста ВВП страны в 2019 году до 1,1% с последующим незначительным ускорением до 1,6% и 2,1% соответственно в 2020 и 2021 годах.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти