На уроках вчительки-новатора з Каховки діти грають, співають і навіть слухають рок

27 жовтня 2019, 01:27

Її учні – учасники та призери всеукраїнських олімпіад

Вона одна з кращих вчителів України. Наталія Пашковська викладає географію в Каховці. Під час занять діти грають, співають і навіть слухають рок. А ще долучаються до розумного споживання і відповідальному ставленню до природи.

Реклама

Наталія Пашковська – вчителька географії в каховській гімназії. Для учнів – в основному друг і наставник.

"Ми можемо пожартувати, можемо поговорити про якісь особисті теми", – ділиться Андрій Таранишин, учень 11 класу Каховської гімназії.

Їх наука більше схожа на захоплюючу гру: змагаються в командах, дискутують, заповнюють анкети, слухають музику.

"Ми реально справжні друзі, тому що ми не просто навчаємо географію, у нас завжди печиво, чай, яблука, наші коти, наші собаки поруч з нами, це в школі, це будинки", – зізнається Наталя Пашковська, вчителька географії Каховської гімназії.

Свої знання Наталія Пашковська постійно вдосконалює і постійно досліджує світ. Вчителька побувала в 20 країнах.

"Більш цікаво вивчати не просто з параграфів, а саме, коли розумієш – ось людина бачила. І як вона із захопленням розповідає про це, це надихає", – ділиться Зоряна Зеленянська, учениця 11 класу Каховської гімназії.

Її учні – учасники та призери всеукраїнських олімпіад. А сама Наталія – ініціатор і керівник проекту, спрямованого на створення відкритих виховних просторів. Наприклад, у формі гри дітей вчать сортувати сміття.

Реклама

Новаторські підходи Наталії Пашковською оцінили під час конкурсу Global Ticher Prize. Це своєрідна "нобелівська премія" для вчителів.

Вона здобула перемогу в спеціальній номінації ДТЕК "Енергоефективність та екологія".

"Я ще більше поважаю вчителя, ще більше пишаюся тим, що вчителька, у мене ще більше щастя від усвідомлення того, хто я в цьому світі і наскільки я дійсно сильна у створенні майбутнього", – каже Пашковська.

Ідеї та напрацювання Наталії дуже близькі компанії, яка ще в 2012 році запустили унікальну освітню онлайн-платформу, де вчать розумно споживати і відповідально ставитися до природних ресурсів. Тому викладачці запропонували приєднатися до проекту "Енергоефективні школи".

"Компанії ДТЕК є чим пишатися. Майже 19-ть тисяч учнів вже пройшли курси з енергоефективності. А якщо врахувати, що кожен учень залучає для виконання своїх завдань і батьків, і своїх друзів, знайомих, то в цілому в проекті взяли участь більше 400 000 людина! Це історія про те, як завдяки партнерству наше життя змінюється на краще ", – зазначає Аліна Зуйковська, менеджер дирекції з регіональної політики ДТЕК Енерго.

Сама ж Наталія повна нових ідей і задумів. Тим часом, в стрімкому потоці життя не забуває і про найважливіше для всіх.

"Це мир! Я думаю зараз про одне, щоб в Україну нарешті прийшов мир і щоб сім'ї перестали втрачати своїх рідних, і щоб матері перестали плакати за своїми синами", – зізнається вона.

Як повідомляли новини "Сьогодні", в Україні також працює проект компанії ДТЕК "Енергоефективні школи", який отримав нагороду від ООН. Учні, батьки та вчителі дізнаються якомога економити на електриці і зберігати тепло в своїй квартирі. Курси працюють двадцяти трьох областях України. За сім років проект охопив понад 2000 шкіл – це близько 400 тисяч учасників. У майбутньому в компанії ДТЕК сподіваються залучити до такого навчання всі школи України:

Реклама

Крім того, "Сьогодні" розповідали про те, як студенти провідних українських вишів шукають технологічні рішення, які допоможуть зробити життя в їх містах комфортнішим.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти