На "тіньових" підприємствах України загинуло більше людей, ніж військових на Донбасі – Рева

22 грудня 2018, 15:31

Боротися з нелегальними роботодавцями уряд буде за допомогою органів місцевого самоврядування

Міністр соціальної політики Андрій Рева під час свого щорічного брифінгу за підсумками року заявив, що на "тіньових" підприємствах вже загинуло більше робітників, ніж солдат ЗСУ за час бойових дій на Донбасі. Крім того, за словами міністра, українські підприємства не доплачують соціальні внески, і сума "нестачі" вже становить близько 23 млрд гривень.

"Жахливі аварії, які у нас трапляються і гинуть люди, а потім перевірки показують, що перевізник не оформлений, – це наше повсякдення. А також діти, які працюють на будівництвах без оформлення трудових відносин. Якщо ви порівняєте кількість загиблих в Україні на таких будовах і підприємствах, то їх чисельність перевищує втрати в АТО, нині – ООС. Сьогодні головним нашим ворогом є "тіньова" економіка, "тіньова" зайнятість, рабовласники сучасні, з якими ми будемо вести війну", – заявив Рева.

За його словами, боротися з нелегальними роботодавцями уряд буде за допомогою органів місцевого самоврядування.

"На сьогоднішній день є приклади надзвичайної ефективної роботи територіальних громад в цьому напрямку, тому що місцеві громади мають найбільшу мотивацію підвищення власних доходів за рахунок збільшення кількості платників податків з доходів фізичних осіб, 60% яких спрямовується до місцевих бюджетів базового рівня", – повідомив Рева.

Він зазначив, що, незважаючи на зниження рівня "тіньової" економіки за рік з 40% до 32% ВВП, статистика залишається невтішною.

"Якби нам вдалося знизити "тіньову" економіку вдвічі, відразу це відчули б малозабезпечені верстви населення і пенсіонери. Тому що кожен з цих "тіньовиків" не платить внесків ні в Пенсійний фонд, ні територіальним громадам, ні в державний бюджет", - підкреслив Рева
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

  • Реклама

    Бізнес вУкраїнівиходитьз "тіні" – Рева

Разомзтим,якзаявивміністр,українськіпідприємціне сплатили23 млрдгрнєдиногосоціальноговнеску(ЄСВ).Зайогословами,зараззаборгованістьсуб'єктівпідприємництвапередПенсійнимфондом,асаме-несплаченийЄСВ-складає23 млрдгрн.

"Щоцезаборги?Заразунасіснуєсистемавідшкодуванняпільговихпенсій.Тобтолюди,якіпрацюютьнашкідливихумовахівиходятьнапенсіїна5або10роківраніше,ніжіншілюди,іотримуютьвідповідніпенсійнівиплативідПенсійногофонду.Апідприємствоповинновідшкодовуватицівиплатифонду,тобтофактичноціпенсіїповиннівиплачуватисязарахунокроботодавця.Багато підприємствне роблятьцьогочерез відсутністькоштів",-зазначивРева.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

Нагадаємо, міністр такожзазначив,щозарікмайже500 тисячукраїнціввийшлиз "тіні", офіційнопрацевлаштувалисяіпочалиплатитиєдинийсоціальнийвнесок.

Реклама

РазомзцимАндрійРевапідкреслив,що в Українавсередньостроковійперспективірозпочнеться реформуванняринку праці. Реформибудутьспрямованінаполіпшеннятрудовихвідносинтаборотьбузбезробіттям.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти