На Мінкультури хочуть виділити більше грошей: проект держбюджету-2019

17 вересня 2018, 19:12

Фінансування сфери культури за лінією міністерства в проекті бюджету збільшено майже на 6% порівняно з 2018 роком

Проект державного бюджету на 2019 рік передбачає збільшення на 377,9 млн грн, або на 5,9%, витрат на Міністерство культури порівняно з 2018 роком. Ці параметри держфінансування закріплені в проекті державного бюджету України на 2019 рік, який оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Реклама

Згідно з проектом бюджету, передбачається виділення на Мінкультури 6 млрд 799 млн грн (2018 рік – 6 млрд 421 млн грн).

Зокрема, на загальне керівництво та управління у сфері культури пропонується виділити 87,3 млн грн, на підготовку кадрів для сфери культури і мистецтва вищими навчальними закладами III і IV рівнів акредитації – 1,2 млрд грн, а на забезпечення функціонування Українського культурного фонду, підтримку проектів, виробництво (створення) і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування – 708 млн грн.

На фінансову підтримку національних театрів проект передбачає виділення 1,2 млрд грн, на фінансову підтримку національних художніх колективів, концертних організацій і їх дирекції, національних і державних циркових організацій – 643 млн грн, на забезпечення діяльності національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно просвітницьких центрів – 730,2 млн грн, на будівництво об'єктів загальнодержавного значення в сфері культури – 500 млн грн.

На збереження історико-культурної та архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках, здійснення заходів з охорони культурної спадщини, паспортизацію, інвентаризацію та реставрацію пам'яток архітектури, культури та світової спадщини ЮНЕСКО пропонується виділити 430 млн грн.

В тренді
Apple розширить рекламний бізнес і потужно вдарить по доходах Facebook
Реклама

Також передбачається виділити на Державне агентство України з питань кіно 521,2 млн грн і Український інститут національної пам'яті 105,3 млн грн.


Нагадаємо, зростання української економіки 2019 року в проекті бюджету передбачено на рівні 3%, а державний борг повинен зменшитися до 52,2% ВВП. Раніше в Мінфіні уточнювали, що безпечним для держави є рівень держборгу нижче 60%.

Зростання доходів зведеного бюджету планується на рівні 1,29 трлн гривень, тобто на 130 млрд більше, ніж було в бюджеті на 2018 рік. Проект бюджету-2019 передбачає інфляцію 7,4%. 

Зростуть 2019 року і соціальні стандарти – мінімальна зарплата і пенсії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти