На що витратять бюджет 2019: менше грошей на лікування і житло

31 жовтня 2018, 07:00

Ілля Требор

Накинуть на ремонт музеїв, але "просядуть" соціальні програми

Вженацьому тижніуряд повиненпередатидоопрацьованийбюджет на наступний рік до Верховної Ради."Сегодня"вивчилаголовнийфінансовийдокументіз'ясувала,нащокраїнабудевитрачатигрошів 2019-м.

Реклама

--1_48

Казенні цифри

За бюджетним планом, до п'ятниці Кабмін повинен закінчити підготовку держкошторису до другого читання і не пізніше суботи передати нову редакцію в парламент. Там над документом почнуть працювати 5 листопада, але вже зараз з проекту можна дізнатися цифри по соціальним і державним програмам. Як видно з інфографіки, держава хоче витратити 375 млн грн на збереження історико-культурних пам'яток країни і реставрацію спадщини ЮНЕСКО. Це на 28 млн грн більше, ніж виділено в цьому році. Додати грошей чиновники хочуть і Національному космічному агентству. Його бюджет в наступному році може скласти 2 млрд 25 млн грн. Це на 95 млн грн більше, ніж в 2018-му. Але до рівня минулого року Україні так само далеко – в 2017-му на дослідження космосу країна витратила майже 3 млрд грн.

А ось на підтримку міжнародного іміджу країни грошей хочуть виділити менше на 10 млн грн – зараз в бюджеті мова йде про 67 млн грн. Приблизно п'яту частину своїх бюджетів ризикує втратити в наступному році станція "Академік Вернадський", що працює на Північному полюсі: якщо в цьому році на її роботу закладено 72 млн грн, то в наступному на полярників хочуть витратити тільки 60 млн грн. Помітно скоротиться сума адресної допомоги внутрішнім переселенцям – 170 млн грн. У 2019 му на цю статтю бюджету планують пустити трохи більше 3 млрд грн. А в процентах найбільше втратить стаття "виготовлення держнагород" – її можуть скоротити на 66% до 20 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Ірраціонально

Експертивважають,щобюджет-незбалансований:якзавждималокоштівзакладаютьнаохорону здоров'яікультуру,"улюблені"областіотримуютьбільше за інших,апільговежитлоіквартирна чергастоятьнамісці.

"Ірраціональнорозподіляютьсявитрати.Ну,осьдляприкладу-хочутьдодативнаступномуроцігрошейнакосмос.Алецеагентство,можнасказати,не приноситьніякого прибутку,ніякихуспіхівуньогонемає,імидаремновитратимокупугрошей.Іцезамістьтого,щобвиділитигрошейнареальніпроблеми.Наприклад,надопомогупереселенцямаботе жпільговежитло",-упевненийекономістОлександрОхріменко.

Кредити: на дороги, метро і повітря

Реклама

Крім видаткової і дохідної частини, в проекті бюджету розписані і кредити, які Україна повинна отримати в наступному році. Загальна сума складе трохи більше 21 млрд грн. З них тільки Міжнародний банк реконструкції та розвитку має виділити майже 7 млрд грн. Наприклад, рівно мільярд запланований на розвиток автомагістралей в Україні та реформу дорожнього сектора в цілому. Ще 1,5 млрд піде на поліпшення системи охорони здоров'я в регіонах, і ще трохи більше 1 млрд грн – на реформу енергетичного сектора країни, а решта – на інфраструктуру і соцпроекти.

КредитвідЄвропейськогобанкуреконструкціїтарозвиткускладе2,2 млрдгрн.Рівно половинацихгрошей(1,1 млрдгрн)зновупіденареформудорожньогосектора.Решту коштівплануєтьсявитратитибільш прицільно.Харківськийметрополітенотримає56 млнгрн-цігрошіпідутьнапродовженнятретьоїлінії.Щестількижотримаєдніпровськеметро.

АосьПівнічнаекологічнафінансовакорпораціявнаступномуроціможевиділитибільше53 млнгрн,якіпідутьнарозвитоквищої освітивнашійкраїні.

Запланованананаступнийрікдопомогаівідокремихкраїн.Наприклад,польський уряд повиненвиділити100тис.євронавдосконаленняприкордонної інфраструктури.Убюджетнихматеріалахтакожйдеться,щоцимпитаннямопікуватиметьсяіурядУгорщини,якийповиненвиділитинадорогибіля кордону50тис.євро.ВідурядуФранціїмиможемоотримати475тис.євронастворенняєдиноїсистемиавіабезпеки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти