МВФ сказав Україну ліквідувати дисбаланс на 60 млрд і поїхав, умов не ставив – Шлапак

9 квітня 2014, 14:29

Олексій Біловол Олексій Біловол

Рада директорів МВФ може розглянути програму співпраці з Україною наприкінці квітня, заявив міністр

Міністрфінансів ОлександрШлапакзаявляє прорекомендації МВФУкраїніліквідуватифіскальнийрозривна60 млрдгрн.

Як передаєкореспондент"Сегодня.ua", про цеШлапакзаявивжурналістам у Кабміні,відповідаючиназапитанняпро умови наданняУкраїнікредиту
.

Реклама

"Немає умов,які намвиставляєМВФ.МВФприїхав,подивився, сказав: у вастутнепорядок,тут і тут.Сказав, щоу вас60 млрддисбаланс,ліквідуйтейого як хочете,і поїхав",- сказавШлапак.

При цьому він повідомив,щоуряд вживає заходівдляліквідаціїбюджетногодефіциту незалежновід рекомендаційМВФ.

"Ми самідобровільноберемозобов'язаннящодо наведення порядкув кількох галузях.У бюджетній сфері минавели порядок,щостосуєтьсяНБУ -про це найкраще запитати уНБУ.У насвеликі проблемив енергетичномусекторіі ми про цеговорили.Ми заразподализаконопроектидо парламенту зпроханням,щоб вони були розглянутітерміново.Ви знаєте,ми прийняли постановупропідняття ціннагазітарифів",- сказав він.

Міністр такожповідомив,що рададиректорівМВФможе розглянутипрограму співпраці зУкраїноюнаприкінці квітня.

"Ми розраховуємо,що це буде зробленовостанній тиждень квітня... Це за їхнімипроцедурами",- сказав він.

Шлапакзазначив,що під часвізиту української делегації доМВФ,якийпочинаєтьсязавтра,будутьвести перемовини про прискоренняцих процесів.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні
Реклама

Нагадаємо,міністр економічногорозвитку і торгівліПавлоШереметане виключає,що  перші траншікредиту від МіжнародноговалютногофондуУкраїнаотримає впоточному місяці. Очікується,що обсягпершого траншу кредитуМВФскладе близько3 млрддоларів.В ціломуУкраїнадомовляється зМВФпро виділеннядворічногокредитуstand byназагальну суму14-18млрддоларів.

Від отриманнякредитуМВФчастковозалежить інаданняУкраїнідопомогизахідних країн.Так,ЄС розробивкалендарнийплан отриманняУкраїною11,6 млрдєвропротягомдвох років.На найближчуперспективуЄС іСШАзатвердиливиділенняфіндопомогиУкраїніна $2 млрд,але ці грошікраїна отримаєтільки післятого,як МВФперерахуєпершийтраншкредитуна $3 млрд

Крім того, експерти очікують зміцненнякурсу гривніпісля отримання кредитуМВФ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти