МВФ відпускає Грецію: офіс фонду в Афінах закривається

9 січня 2020 8:13

Країна перестане бути об'єктом підвищеної уваги Міжнародного валютного фонду

/ Фото: AFP

Міжнародний валютний фонд (МВФ) незабаром закриє свій офіс в Афінах, що сигналізуватиме про готовність Греції подолати фінансову кризу, в якій вона перебувала протягом десятиліття. Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс оголосив про це рішення після зустрічі з директором МВФ Крісталіною Георгієвою в штаб-квартирі фонду у Вашингтоні, повідомляє Politico.

Реклама

"Ми з нетерпінням чекаємо нового етапу в наших відносинах, відносинах позитивної співпраці", – сказав прем'єр-міністр Греції.

Він привітав рішення закрити офіс МВФ у Афінах найближчими місяцями. За його словами, Греція продовжить співпрацю з МВФ, але як країна, що вийшла з суворої системи спостереження фонду.

Зараз Міцотакіс сподівається переконати європейських кредиторів Греції послабити вимоги за цільовими показниками профіциту бюджету, встановлені під час порятунку економіки 2015 року, виходячи з того, що він обіцяє забезпечити вище економічне зростання з 2021 року.

У серпні 2018 року МВФ завершив третю програму допомоги, в рамках якої Афіни отримали близько 290 мільярдів євро на надзвичайні кредити протягом восьми років від єврозони і МВФ.

Не пропусти!
Іспанія заганяла м'яч і себе в матчі проти Швеції. Перші баранки на Євро-2020
Шведи стримали Іспанію
Реклама

МВФ почав працювати в Афінах 2010 року, коли його запросили взяти участь в програмі допомоги Греції. Німеччина була головною рушійною силою для залучення коштів, наполягаючи на тому, що у ЄС немає єдиних інструментів, щоб мати справу з фінансово неслухняною країною-членом. Франція та інші європейські країни, а також Європейський центральний банк спочатку чинили опір введенню допомоги МВФ, оскільки вони вважали, що це послабить валютний союз. Але офіційний Берлін хотів, щоб допомога об'єднала прямі позики країн єврозони і МВФ.

Фонд не позичав гроші Греції з 2014 року через зростаючі борги. 2015 року Греція стала першою розвиненою країною, яка допустила дефолт щодо кредиту МВФ. У листопаді минулого року Греція погасила достроково близько 2,7 млрд євро за кредитами МВФ, які коштують дорожче боргів перед інститутами ЄС. Це дозволило Афінам знизити вартість обслуговування боргу. За словами грецьких чиновників, Афіни мають намір виплатити більше кредитів МВФ цього року після схвалення кредиторів.

Нагадаємо, Україна також продовжує співпрацю з МВФ. Як заявляв прем'єр-міністр Олексій Гончарук, Київ отримає новий кредит від фонду протягом найближчі місяців:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти