МВФ: Нова програма для України піддана ризикам

12 березня 2015, 08:44

Українська влада повинна повернути довіру до нацвалюти, вважають у фонді

Програма розширеного фінансування EFF, затверджена радою директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України в обсязі $ 17,5 млрд на термін чотири роки, схильна до значних ризиків, особливо у зв'язку з конфліктом на сході країни. Про це заявив перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон.

Реклама

"З іншого боку, криза дає шанс для уряду зробити рішучий розрив з минулим", – зазначив він у коментарі до вирішення ради директорів Фонду про надання Україні нової програми.

За словами Ліптона, ризики реалізації програми зараз знижені за рахунок прийняття критичного числа попередніх заходів та забезпечення широкої політичної підтримки цілей та політики програми, що має допомогти розблокувати значну міжнародну офіційну допомогу і приплив приватного капіталу.

Ліптон вказав, що, незважаючи на активні спроби взяти ситуацію під контроль в 2014 році, українська економіка продовжує бути порушена конфліктом на сході та супутньою втратою довіри.

"Глибока рецесія і різка девальвація посилила існуючі болючі точки, послабила банківські баланси і збільшила державний борг", – зазначив представник МВФ.

"Влада визнає, що найкращою підтримкою для гривні є відновлення довіри допомогою сильної політики та реформ", – сказав Ліптон. За його словами, для цього в монетарній політиці вони планують зберегти позитивні процентні ставки в реальному вираженні до якірних інфляційних очікувань і поступово скасувати адміністративні обмеження з поліпшенням платіжного балансу.

Реклама

"Влада має намір стабілізувати фінансову систему, підтримувати довіру до банків, а також посилити фінансове регулювання та нагляд", – зазначив Ліптон.

Він додав, що визнаючи необхідність бюджетної консолідації, влада почала коригування витрат і перезавантаження цін на енергоресурси, щоб зменшити квазі-фіскальні втрати і перейти до траєкторії зниження боргів. Заходи щодо усунення бюджетного дефіциту також включають підвищення стійкості пенсійної системи, реформування державної системи зайнятості та реформування охорони здоров'я та освіти.

"Планова боргова операція також допоможе забезпечити фінансування програми і відновити стійкість боргу з високою ймовірністю", – вказав Ліптон. На його думку, успішні переговори з кредиторами будуть ключовим фактором для продовження першого перегляду програми.

"Влада планує усунути великі квазі-фіскальні втрати" Нафтогазу "до 2017 року шляхом проведення рішучих заходів щодо збільшення тарифів, підвищення рівня збирання оплати, а фундаментально – за рахунок реструктуризації компанії", – зазначив представник МВФ.

Він додав, що одночасно буде збільшено фінансування найбільш вразливих верств населення для захисту їх від впливу зростання цін на енергоресурси та забезпечення підтримки реформ.

"Рішення глибоко укорінених структурних проблем має вирішальне значення для створення сприятливих умов для залучення інвестицій та діяльності приватного сектору", – підкреслив Ліптон.

Реклама

Він уточнив, що необхідна стратегія реформування державних підприємств для підвищення їх ефективності і зниження фінансових ризиків.

Нагадаємо, Рада директорів МВФ схвалила нову програму кредитування України - EFF (Extended Fund Facility) – і затвердила фіндопомогу в обсязі $ 17,5 млрд. Надходження першого траншу очікується вже в березні: за словами прем'єра Арсенія Яценюка, він складе $ 5 млрд. Програма передбачає чотирирічний план економічної і фінансової стабілізації країни.

За словами прем'єр-міністра Арсенія Яценюка отримані гроші МВФ, зокрема, допоможуть стабілізувати валютний курс.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти