Чи можна повернути депозит із проблемного банку за бонус

Ділки обіцяють зневіреним громадянам повернути "завислі" в банках депозити. Юристи: не вірте

В Україні активізувалися шахраї, які під виглядом юрфірм і фінансових компаній обіцяють за винагороду повернути депозити, що "зависли" у проблемних банках. У Фонді гарантування вкладів нам підтвердили, що клієнтам неплатоспроможних банків (яких в Україні зараз цілих 76) останнім часом стали все частіше надходити подібні пропозиції. У самому Фонді ставленнядо таких пропозицій однозначне: "Все, хто обіцяють виплати по депозитах в обхід Фонду, – шахраї. Тільки ми виплачуємо гарантовану суму в 200 тис. грн. Все, що вище, виплачується після оголошення про ліквідацію банку, за заявою про кредиторські вимоги", – підкреслили в ФГВФО.

Оголошень з подібними послугами багато і в інтернеті. Ми подзвонили по одному з номерів і дізналися, скільки коштує повернення 400 тисяч депозиту. Як виявилося, боротися за гроші ділки збираються через суди: "200 тис. грн ви отримаєте від Фонду. Наше завдання – повернути ще 200 тис. Ми будемо працювати за 10% від суми", – розповів нам чоловік, який назвався Олександром. Є також фірми, які працюють по-крупному: з залишком від 500 тис. І навіть 1 млн грн: "Моя ставка – 50% від суми, що зависла, – одразу попереджає нас Антон. – Це ціна за гарантію. А ті, хто бере 10-20%, нічого не повертають".

Реклама

Юристи і банкіри попереджають: зв'язуватися з такими фахівцями не варто. "Це шахраї", – запевнив нас радник міністра МВС Зорян Шкіряк та пояснив: ті, хто пропонує подібні послуги, діють поза правовим полем. Юрист Володимир Столітній же говорить, що такі адвокати просто затягують клієнта по судах, "розводячи" таким чином на гроші за свої послуги. "Ну а коли суддя винесе негативне рішення, вони розводять руками і кажуть, що намагалися". Що ж стосується "великих гравців", то, за його словами, вони можуть повернути великі суми тільки в одному випадку: "За відкат від суми керівництву банку. Але це протизаконно і не варто ризику".

Вистачає також пропозицій і від тих, хто не обіцяє повернути вклад, а пропонує лише "юридичний супровід". Наприклад, за 200 грн вам допоможуть скласти лист у банк з вимогою повернути депозит. Але такі листи не дають результату, попереджають юристи і банкіри, так що витрачатися не має сенсу.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти