Moody's озвучив прогноз падіння ВВП України

22 грудня 2014, 19:49

Внутрішньоекономічна ситуація ускладнюється зростанням процентних ставок

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в 2014 році скоротиться на 7,5% і в 2015 році ще на 6%, прогнозує міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service.

Реклама

Негативна тенденція у 2014 році почасти обумовлена значним падінням внутрішнього споживання на тлі падіння курсу гривні – більш ніж 50%, що спричинило зростання інфляції до більше 20% (у листопаді 2014 року порівняно з листопадом 2013 року).

Внутрішньоекономічна ситуація, крім того, посилюється процентними ставками, що зростають, і зберігається політичною нестабільністю, що стримує як внутрішню, так і зовнішню інвестиційну активність, а також слабким станом банківської системи, що стримує економічну активність.

У свою чергу прогноз на 2015 рік багато в чому залежить від того, чи вдасться вирішити внутрішню кризу і як вона буде вирішена.

Крім цього, агентство прогнозує, що дефіцит держбюджету за підсумками 2014 року складе близько 5% ВВП.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших
Реклама

Як повідомлялося, міжнародне рейтингове агентство Standard&poor's прогнозує, що реальний ВВП у 2015 році скоротиться на 3% після падіння на 7% у нинішньому, а відновлення економіки почнеться з 2016 року.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у кінці листопада заявляв, що уряд очікує у 2014 році падіння ВВП на 7% і дефіцит держбюджету 4% ВВП.

У Мінфіні раніше припускали, що дефіцит держбюджету за підсумками поточного року складе 4,5% ВВП.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти