Місія МВФ закінчує візит в Україну, але роботи ще багато – НБУ

16 листопада 2016, 17:36

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

У Нацбанку поскаржилися на повільне прийняття парламентом важливих законів

Візит місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні добігає кінця, і переговори Фонду з Національним банком України (НБУ) були плідними. Про це заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Реклама

"Місія закінчує свою роботу. У нас була дуже плідна і насичений тиждень, тому що в меморандумі більшість відведена завданням, які стоять перед Нацбанком – і з точки зору монетарної політики, і з точки зору забезпечення фінансової стабільності, і банківської системи в тому числі", – заявила Рожкова.

Вона уточнила, що Нацбанк виконує вимоги меморандуму – в частині здійснення діагностики, ідентифікації пов'язаних осіб і вжиття заходів щодо зниження обсягів кредитування пов'язаних осіб.

"Ще одна велика частина в меморандумі була відведена прийняття законопроектів. На жаль, тут ми не такі успішні, тому що прийняття законопроектів від нас безпосередньо не залежить. Вчора був прийнятий законопроект про захист прав споживачів – і ми його дуже вітаємо. ... Багато закони не були прийняті. Не визначена ще доля кредитного реєстру, який в майбутньому повинен консолідувати інформацію по всіх боржниках по всіх банках для визначення ризиків. Це допоможе банкам у визначенні потенційної можливості кредитувати. Тому роботи ще багато", – підкреслила Рожкова.

Нагадаємо, Україна відновила співпрацю з МВФ у вересні поточного року після більш ніж річної перерви.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс
Реклама

Рада директорів МВФ 14 вересня повідомив про завершення другого перегляду програми співпраці з Україною і прийняв рішення виділити Києву третій за рахунком кредитний транш обсягом 1 млрд дол. Два попередні транші Україна отримала в 2015 році. Таким чином, загальний обсяг вже виділеного фінансування склав 7,62 млрд доларів.

До кінця року Україна очікує ще одного перегляду програми реформ і виділення до грудня четвертого кредитного траншу обсягом 1,3 млрд доларів. У разі, якщо таке рішення буде прийнято, воно стане першим подібним рішенням в історії відносин України з фондом. Раніше всі програми співпраці завершувалися на отриманні нашою країною 2-3 траншей.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти