Світовий рейтинг конкурентоспроможності: про що говорить втрата позицій України

9 жовтня 2019, 15:40

У сфері фінансових систем країна опустилася відразу на 19 позицій

Україна за рік втратила дві позиції в щорічному рейтингу конкурентоспроможності (Global Competitiveness Index, GCI) Світового економічного форуму. Зараз наша країна посідає 85 місце з 141.

Реклама

Істотно знизилися позиції України за критерієм фінансової системи – якщо в минулому рейтингу ми мали 117-е місце, то тепер – 136-е. Це може негативно відбитися на сприйнятті нашого інвестиційного потенціалу з боку розвинених країн, говорить фінансовий аналітик Олексій Кущ.

"Інфільтрація будь-якої кризи, зовнішньої чи внутрішньої, в економіку відбувається через фінансову систему, відповідно іноземці велику увагу звертають на стан фінансової системи", – говорить він.

На його думку, Україна отримала таку оцінку фінсистеми через велику концентрацію державного активу на ринку.

"60% банківської системи в Україні належить державним банкам. І вони ж є власниками 60% пасивів, в тому числі вкладів населення на суму понад 300 млрд грн. Фактично кілька держбанків контролюють 60% ринку. Чи є така система стійкою в економіці, де держава не є сильним і ефективним інститутом? Звичайно, ні. Тому створення квазібанківської системи часів пізнього Радянського Союзу відбивається на сприйнятті інвесторів в частині надійності", – зазначив Кущ.

Читайте також: Когда Украине нужно приватизировать государственные банки: эксперт дал оценку

В цілому, додає аналітик, рейтинги Світового банку "досить умовні". Він навів приклад Грузії – "чемпіона зі всіляких рейтингів, але яка при цьому не стала "чорноморським Сінгапуром" і де рівень життя населення далекий від оптимального". На противагу експерт наводить Китай. Країна за рейтингами посідає незавидні позиції, говорить Кущ, але демонструє найвищу в світі динаміку економічного розвитку.

Реклама

Втім, не у всіх рейтингах позиції України погіршуються. Експортні показники, наприклад, ростуть. Так, раніше Україна увійшла до п'ятірки світових експортерів вершкового масла:

Про те, які позиції посідала Україна в світових рейтингах минулого року, читайте на сайті "Сьогодні": Україна в міжнародних рейтингах: які позиції ми посідали в 2018 році.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти