Світова економіка ще не оговталася від кризи 2008 року – МВФ

8 жовтня 2018, 13:24

Криза, крім наслідків для зростання ВВП, залишила і інші шрами

Зараз світова економіка опинилася під новим ударом, а більшість країн, які постраждали від минулої кризи, до сих пір не змогли подолати її наслідків. Про це повідомляє "РБК-Україна"  з посиланням на огляд Міжнародного валютного фонду (МВФ). 

Реклама

Так, серед країн світу, які в 2007-2008 роках пережили кризу, приблизно в 85% зростання ВВП все ще нижче докризового тренда. Менше за інших постраждали країни з хорошим станом державних фінансів, з ефективним банківським наглядом, а також країни, які застосовували гнучкі обмінні курси. 

Дослідження показує, що криза, крім наслідків для тенденцій зростання, можливо, залишила і інші шрами. Наприклад, у багатьох країнах прискорилося зниження народжуваності, а приплив мігрантів сповільнився.

"У деяких випадках збільшення нерівності після кризи посилило вже існуючі до кризи тенденції і, швидше за все, сприяло розчаруванню в традиційних політичних партіях, а також протекціоністським настроям", – вважають у МВФ.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

У дослідженні Фонду вивчалася вибірка з 180 держав світу. Наступного року після світової фінансової кризи 2008 року, економічна активність знизилася в половині країн світу: 91 економіка, що представляє дві третини світового ВВП за паритетом купівельної спроможності, у 2009 році зіткнулася зі скороченням обсягу виробництва.

Реклама

Нагадаємо, останнім часом все частіше стали лунати голоси економістів, які говорять про наближення глобальної економічної кризи.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти