Міністр Павленко: Украна годує 140 млн осіб по всьому світу

25 червня 2015, 16:37

Глава МінАП відзвітував про обсяги аграрного експорту

Україна займає перше місце в світі з експорту соняшникової олії. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко на колегії міністерства.

Реклама

Павленко нагадав, що Україна цього року досягла рекордного показника експорту зернових за роки незалежності – майже 34 млн тонн.

"Україна на сьогодні посідає перше місце в світі з експорту соняшникової олії, третє – за кукурудзою, четверте – за експортом ячменю, сьоме і восьме – за соєю і курятиною відповідно", – зазначив Павленко.

Також, за його словами, за 5 місяців експорт м'яса птиці зріс на 8%, соєвого шроту на 70%, а масла – на 15%.

"За 10 років країна наростила аграрний експорт в 3,6 рази – до $17 млрд. Частка сільського господарства – більше третини загального експорту і 12% у загальному обсязі ВВП. Аграрний експорт забезпечує чисте надходження валюти в країну до $30 млн щодня", – повідомив Павленко.

Реклама

Він зазначив, що збільшити експортні показники дозволила диверсифікація зовнішньої торгівлі з російського ринку на азіатський, європейський і африканський. "За багатьма позиціями вдалося компенсувати втрати. Наприклад, експорт до Азії і на Близький Схід виріс на 10%, до країн ЄС – на 6%", – повідомив міністр.

"Сьогодні ми годуємо 140 млн людей на планеті. Це серйозна цифра", – сказав Павленко.


Читайте також: Українські продукти не доходять до Європи: система безмитних квот працює з пробілами


"Також все залежатиме від врожаю зернових, який буде зібраний цього року. Традиційно він мав істотний вплив на платіжний баланс. Тут дуже багато факторів і складно передбачити", – зазначив аналітик.

"Вважається, що чим менша залежність від зовнішнього середовища, тим стабільніше економіка. За цим показником економіка стала більш нестабільною і це вимагає великих обсягів золотовалютних резервів", – уклав експерт.

Як повідомлялося, за даними офіційного аналітичної доповіді, торговий розрив з Росією позбавив Україну $17 млрд. Обсяги експорту до РФ скоротилися вдвічі.

Реклама

У доповіді також наголошується, що в цілому ситуація з українським експортом перебуває у важкому стані, і країна в найближчому майбутньому не зможе повернутися до "довоєнним" обсягами експорту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти