Мінінфраструктури порушує європейські директиви, намагаючись обмежити термін служби вантажних вагонів, – експерт

4 березня, 16:05

Ірина Ненько Ірина Ненько

Тільки власник вагонів має розпоряджатися своїми вагонами і встановлювати термін їх служби, каже Петриченко

Ініціатива Мініфраструктури обмежити термін експлуатації залізничних вагонів суперечить європейським директивам, яким Україна зобов'язалася слідувати у відповідність з Угодою про асоціацію з ЄС. Про це заявила президент асоціації "Укрведтранс", до якої входять оператори вантажних залізничних перевезень, Наталія Петриченко, коментуючи відповідний проєкт наказу міністерства, оновлений варіант якого з'явився на сайті відомства, повідомляє "Znaj.ua".

Реклама

"Цей документ суперечить європейським директивам. У нас угода підписана про асоціацію, і ми повинні, зокрема Укрзалізниця і Мінінфраструктури зобов'язані слідувати цій позиції держави. Якщо держава підписала угоду, якщо ми наводимо свої нормативно-правові акти у відповідність з європейськими директивами, то ми повинні бути послідовні, і це повинна бути послідовна робота всіма органами центральної виконавчої влади", – сказала Петриченко.

Також, за її словами, зміст наказу не відповідає його назві, оскільки у відомстві говорять про якийсь порядок списання вагонів, але ніякі конкретні механізми не пропонуються, тому що вони навіть не розроблені.

"Проект називається "Порядок встановлення заборони експлуатації..." При цьому ніякого порядку і механізму в ньому немає. Тобто, назва документа не відповідає внутрішньому змісту документа. Ми взагалі не розуміємо, як будуть здійснюватися норми наказу. Адже такого "порядку" немає до теперішнього часу", – пояснила експерт.

Крім того, вона зазначила, що в оновленому проєкті наказу Мінінфраструктури про обмеження термінів експлуатації вагонів немає суттєвих змін, порівняно з попередньою версією.

В тренді
Продукти продовжують дорожчати. Чи стане Великдень золотим?
Реклама

"Ми категорично проти даного проєкту наказу. І все так само вважаємо, що тільки власник вагонів повинен розпоряджатися своїми вагонами і встановлювати той термін, який цей вагон буде працювати", - сказала Петриченко.

Нагадаємо, минулого року Державна регуляторна служба (ДРС) не погодила проєкт наказу, яким Мінінфраструктури збиралося скоротити термін експлуатації вантажних вагонів. Але у відомстві підготували новий проєкт, який, втім, практично нічим від попереднього не відрізняється.

Європейська бізнес-асоціація заявила, що запропонований Мінінфраструктури порядок списання вантажних вагонів має бути доопрацьований, оскільки в оновленій редакції документа як і раніше пропонується значно обмежити термін експлуатації спеціалізованих вантажних вагонів, що викличе їх гострий дефіцит на ринку перевезень.

У свою чергу народний депутат Сергій Магера заявив, що влада не почула бізнес в питанні обмеження термінів експлуатації залізничних вагонів, тому новий проєкт наказу МІУ все ще потребує серйозного доопрацювання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти