Мінімальна зарплата в Україні та ЄС: експерт підрахував різницю

11 березня 2019, 10:35

Фахівець упевнений, що нашій країні слід переходити на погодинну оплату праці

Мінімальна зарплата в Україні залишається в рази меншою, ніж в країнах Європи. Про це повідомив голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

Реклама

Він нагадав, що Євростат в січні 2019 року роз'єднав країни ЄС за мінімальною зарплатою на три групи:

  • Мінімальна зарплата нижча за 500 євро на місяць: Болгарія, Латвія, Румунія і Угорщина (від 286 євро в Болгарії до 464 євро в Угорщині);
  • Мінімальна зарплата не менша за 500 євро, але нижча за 1000 євро на місяць: Хорватія, Чехія, Словаччина, Польща, Естонія, Литва, Греція, Португалія, Мальта та Словенія (від 506 євро в Хорватії до 887 євро в Словенії);
  • Мінімальна зарплата не менша 1000 євро на місяць: Іспанія, Великобританія, Франція, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Ірландія і Люксембург (від 1050 євро в Іспанії до 2071 в Люксембурзі).

"В Українімінімальна зарплата становила на 1 січня 2019 року або відрізнялася більш ніж вдвічі від Болгарії і була в 16 разів менша за Люксембург", – зазначив Дорошенко.

Він також підкреслив, що не у всіх країнах ЄС "мінімалка" визначена законодавчо.

"У багатьох країнах "мінімалка" затверджена не законом, а угодою між профспілками і роботодавцями. У Німеччині державне регулювання оплати праці введене тільки з 2015 року", – підкреслив економіст.

Реклама

Експерт також звернув увагу на те, що розвинені економіки відходять від поняття місячної оплати праці.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

"Всі знають, скільки коштує година роботи. Тому нашій країні слід робити те ж саме, тобто переходити на погодинну оплату праці. Тоді і працівник, і роботодавець краще рахуватимуть свої гроші, так як кількість годин, відпрацьованих громадянами різних країн, все більше відрізняється між собою. І це суттєво впливає на оплату праці", – вважає Дорошенко.

Нагадаємо, раніше "Сегодня" розбиралися, чи чекати українцям зростання зарплат в 2019 році

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти