Мінфін має намір позичити 10 млрд грн понад план: подробиці

19 грудня 2019, 15:51

Такі запозичення здійснюються тільки за сприятливих умов на фінансовому ринку, відзначили в Мінфіні

Міністерство фінансів України проведе надпланові запозичення на 10 млрд грн згідно з рішенням уряду за сприятливих умов на ринку і направить отримані кошти на фінансування держбюджету наступного бюджетного періоду. Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.

Реклама

"Такі запозичення здійснюються тільки в сприятливих умовах на фінансовому ринку і за умови виконання в поточному бюджетному періоді плану державних запозичень до загального фонду державного бюджету. Отримані кошти планується направити на фінансування державного бюджету наступного бюджетного періоду з відповідним зниженням планових обсягів державних запозичень на наступний бюджетний період", – йдеться в повідомленні.

У міністерстві підкреслили, що проведення задекларованих економічних реформ в країні потребує значних фінансових вкладень, а можливість створення резервного залишку бюджетних коштів сприятиме збереженню стабільної позиції уряду і запобігання кризам ліквідності та платоспроможності на початку наступного бюджетного року.

Також повідомляється, що розпорядження уряду про проведення надпланових державних запозичень має бути погоджено Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Раніше повідомлялося, що можливість таких авансових запозичень з'явилася після недавнього ухвалення поправок до Бюджетного кодексу.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Також новини "Сьогодні" писали, що згідно з проєктом розпорядження, кошти від позапланового розміщення держоблігацій до настання нового року будуть зараховані на окремий рахунок у Нацбанку і переказані на єдиний рахунок Держказначейства в перший робочий банківський день 2020 року.

Сайт "Сьогодні" писав про те, що Кабінет міністрів України зробив перший крок до підвищення прожиткового мінімуму до реального рівня, схваливши законопроєкт. Тепер відбудуться парламентські слухання на цю тему. Як розповіла міністр соціальної політики України Юлія Соколовська в ефірі телеканалу "Україна 24", законопроєкт дозволить поетапно підвищити соціальні виплати найбільш уразливим групам населення. У перспективі – збільшення розміру виплат майже в два рази.

Нагадаємо, з 1 грудня 2019 року в Україні збільшився прожитковий мінімум. Підвищення базового показника передбачено законом про державний бюджет на 2019 рік. При цьому мінімальна зарплата з 1 грудня не змінилася.

Бюджет-2020 передбачає підвищення прожиткового мінімуму на 550 гривень. Планове підвищення має відбутися в січні, липні й грудні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти