Міненерго підтверджує – населенню можуть відключати світло

2 вересня 2014, 09:24

Відключення відбуватимуться за узгодженими графіками під час ранкових і вечірніх пікових навантажень – 9:00-11:00 і 20:00-22:00

Міністерство енергетики та вугільної промисловості погодило застосування з 29 серпня графіків аварійних відключень електроенергії відносно побутових споживачів (населенню), в той же час промислових споживачів аварійні відключення не торкнуться.

Реклама

Згідно з повідомленням прес-служби міністерства, відключення будуть здійснюватися відповідно до "Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання", затвердженої наказом Міненерговугілля №142 від 12 лютого 2014 року.

Раніше про можливість тимчасового припинення електропостачання у зв'язку з дефіцитом потужностей в об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України повідомила енергопостачальна компанія ПАТ "Прикарпаттяобленерго" (Івано-Франківськ).

За її даними, за дорученням НЕК "Укренерго" та профільного міністерства енергетики змушені вводити графіки аварійних відключень з метою економії палива.

Згідно з інформацією, відключення відбуватимуться за узгодженими з обладміністрацією графіками під час ранкових і вечірніх пікових навантажень – 9:00-11:00 і 20:00-22:00.

Реклама

Відключення окремих груп споживачів триватиме не більше двох годин, а графіки будуть введені в дію протягом 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера ОЕС України.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Рішення вдатися до таких методів обумовлене розбалансуванням між виробництвом і споживанням електроенергії через дефіцит палива і гідроресурсів. Для кожного регіону встановлені конкретні ліміти потужності і в разі, якщо область перевищить споживання електроенергії, в дію вводяться графіки аварійних відключень.

На, 26 серпня набуло чинності розпорядження Кабінету міністрів України 764-р від 13 серпня 2014 № "Про прийняття тимчасових надзвичайних заходів на електроенергетичному ринку".

Зокрема, НЕК "Укренерго" за погодженням з Міненерговугілля дані повноваження на визначення допустимого рівня зниження резерву енергогенеруючих потужностей; встановлення вимог щодо графіків (добових, тижневих і т.д.) і обсягів виробництва е/е окремими енергогенеруючими компаніями в розрізі енергоблоків; встановлення тимчасових обмежень виробництва е/е, зокрема, виробникам з альтернативних джерел енергії; забезпечення дотримання встановлених лімітів потужності; встановлення тимчасових обмежень по пропускній спроможності міждержавних електричних мереж України, а також визначення умов здійснення та обсягів міждержавного перетікання е/е.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти