Міненергетики та Мінекономіки закликають НКРЕКП ввести RAB-тариф на ринкових умовах

10 червня 2020, 17:42

Для залучення інвестицій потрібен зважений підхід до стимулюючого регулювання

Наразі в електромережі інвестують 4 млрд грн щорічно, але для їх модернізації необхідно 11 млрд грн. Для залучення таких інвестицій необхідний виважений підхід до стимулюючого регулювання. Про це заявляє Міністерство енергетики.

Реклама

В міністерстві стверджують, що українські електромережі зношені на 50-80%. Це призводить до низької якості енергопостачання, частої відсутності світла в українців.

"При існуючій моделі тарифоутворення обсяги фінансування робіт з оновлення мереж за інвестиційними програмами охоплюють незначний відсоток від потреби, що призводить до недостатнього фінансування пріоритетних робіт з підвищення енергоефективності та економічності роботи електричних мереж", - стверджують в міністерстві.

Вирішення проблеми відсутності модернізації Міненерго бачить в переході на стимулююче регулювання (RAB-тариф): "Запровадження стимулюючого тарифоутворення має стати ефективним механізмом залучення нових інвестицій в електричні мережі, зниження індексу середньої тривалості перерв електропостачання, зменшення втрат електричної енергії в мережах, підвищення автоматизації процесів".

Але разом з тим методологія, що пропонується НКРЕКП, викликає сумніви як у учасників ринку, так і в Міністерстві економіки. Як стало відомо, Міністерство розвитку економіки звернулось до регулятора з проханням надати деталізовані розрахунки запропонованої моделі переходу на новий тариф. Зокрема питання викликають розділення баз активів обленерго з різними ставками повернення інвестицій: 1% на "стару" базу та 15% на "нову базу". А також рішення стосовно повернення інвестованих коштів на 3-й рік після вкладу.

В тренді
Валютні борги українців перетворяться на гривневі: банкам дали два місяці
Реклама

При цьому Міненерго закликає регулятора при впровадженні RAB-тарифу опиратися на рекомендації учасників ринку: "Пропонуємо дослухатись до пропозицій всіх зацікавлених сторін щодо проєкту постанови з метою вирішення накопичених роками проблем розподільчих компаній з метою забезпечення якісного та безперебійного електропостачання споживачам України".

Учасники ринку вже надали свої рекомендації. Європейська Бізнес Асоціація пропонує спиратися на досвід країн, котрі успішно впровадили RAB-тариф. А саме – не розділяти базу активів на стару та нову та нараховувати ставку повернення інвестицій на рівні середньозваженої вартості капіталу.

Нардеп Людмила Буймістер заявляла, що від впровадження RAB-тарифу при правильній методології залежить приватизація державних обленерго.

Нагадаємо, раніше стверджувалось, що через зношеність електромереж країна втрачає 20 млрд грн щорічно на втратах електроенергії

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти