Микольська озвучила фінансові втрати України через російську агресію

2 березня 2017, 09:50

Також торговий представник назвала економічні інтереси, які Росія переслідує проти України

Економіка України недорахувалася близько мільярда доларів через торгову агресію Росії, а найбільше постраждав азіатський напрямок – експорт до Киргизстану і Казахстану. Про це заявила в інтерв'ю ZN.UA заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська.

Реклама

За її словами, найбільших втрат Україна зазнала в експорті до Казахстану і Киргизстану, де наша країна втратила понад 40%.

"Зачепило" й інші країни. Якщо все підсумувати, то ми вийдемо на цифру близько одного мільярда доларів прямих втрат. Акцентую вашу увагу саме на тому, що це прямі втрати, тобто тільки від продажу товарів. Але ми втрачаємо і на ринку супутніх послуг у секторі перевезень і логістики. І все це – на тлі падіння промислового виробництва в самій Україні і падіння її експорту до РФ", – розповіла Микольська.

Також вона зазначила, що Росія намагається витіснити Україну з ринків цих країн і зайняти її нішу.

"Перша – обмежити надходження валютної виручки до України, зробивши нас фінансово слабшими. Друга – витіснити український продукт з ринків цих країн, замінивши їх російською продукцією. В більшості випадків це дійсно взаємозамінні товари. Третя мета – дати зрозуміти транснаціональним корпораціям, які мають виробництва як на території України, так і в Росії, що їм слід залишати українську землю, і розвивати виробництво на тій території, яка може забезпечити їм безпроблемний доступ на ринки", – підсумувала торговельний представник України.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проекти від Мінфіну

Реклама

Нагадаємо, Україна подала позов проти РФ до Світової організації торгівлі через обмеження транзиту. Позов про обмеження транзиту став вже другим позовом України до СОТ проти Російської Федерації за останній час. 15 вересня 2016 року Україна почала процедуру оскарження рішення уряду РФ про введення ембарго на транзит українських товарів з російської території в напрямку третіх країн. Зараз ведеться збір матеріалів для підготовки третього позову, який охоплюватиме численні заборони і обмеження на імпорт українських товарів до РФ.

У разі невиконання Росією рішення СОТ щодо транзиту товарів Україна погрожує ввести додаткові мита для російських товарів.

Взаємні торговельні обмеження між Україною і Росією були введені в січні цього року через те, що між Україною і ЄС набув чинності режим вільної торгівлі. Взимку був значно обмежений експорт українських товарів до Росії, а потім було накладено повне ембарго на експорт продовольства з України до Росії. У липні Росія продовжила політику торговельних обмежень, закривши транзит українських товарів через свою територію в напрямку третіх країн, перш за все Казахстану і Киргизстану.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти