Масляна б'є по гаманцю, а субсидії видадуть готівкою: що змінилося в Україні за тиждень

17 лютого 2018, 10:00

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Влада пообіцяла прийняти новий закон про оренду квартир, а квитки на потяги подорожчають

Святковий тижденьзапам'ятаєтьсяукраїнцямвисокимицінаминанеобхіднідлямлинцівпродуктиіновинамипромайбутнє подорожчанняквитківнапотяги.Зпозитиву-лоукостерRyanairвсе-такипідтвердив,щопочнепрацювативУкраїні.Крімтого,урядзновуактивнозаговоривпро монетизаціюсубсидій.Сайт"Сегодня"зібравнайактуальнішітеми тижня.

1. Продукти на Масляну

Натижні, що минає,останньомуперед Великимпостом,українцівідзначаютьМасляну.Цейсвятковийперіодне можеобійтисябезтрадиційнихмлинців.Втім,вцьомуроціМасляна вдарила по кишенях українців- млинцізарікподорожчалина40%.АналітикиУкраїнськоїаграрноїконфедерації(УАК)підрахувалидля"Сегодня",щовцьомуроцімлинцевийнабірнасім'юз чотирьох осіб(50млинців)господаркамобійдетьсямайжев94грн,абона27грндорожче,ніжріктому.

Реклама

Найбільшийвнесоку вартістьмлинцявнеслияйця,якізарікподорожчалина73%.Втім,цінивирослитакожнавершковемасло,борошноімолоко.Трохиподешевшавлишецукор.Цінинатрадиційнідобавкидо млинців-сметану,варення,червонуікру-тежне встоялинамісці.ЗапідрахункамиУАК,заріксметанаподорожчаламайжена25грнісьогоднікоштує66-70грн/кг.Готові50млинцівзсметаноювцьомуроціобійдутьсяв127грн.

2. Ціни на залізничні квитки

Директорз економіки та фінансів"Укрзалізниці"(УЗ)АндрійРязанцевповідомив,щокомпаніяплануєпідвищити тариф на пасажирські перевезення на 10% у квітні 2018 року. Зайогословами,квітневепідвищеннястанепершиметапомзростаннятарифів.


ІнформаціюпідтвердивіміністрінфраструктуриВолодимирОмелян.Втім,вінзазначив,щопідвищенняне обов'язковоскладе10%.Такожмініструточнив,щопоїздкивпоїздахповинніподорожчатитількипісляполіпшенняякостіобслуговуванняпасажирів.

"З 2014 року не було переіндексації цін на залізничні квитки. Без підвищення цін неможливо підвищити якість перевезень."Укрзалізниця" зараз розглядає питання про підвищення цін. Але я доручив спочатку підвищити якість перевезень, що дозволить обґрунтовано підвищити ціни. Буде це 10% або інша цифра, стане відомо пізніше",- сказав Омелян.

Крімтого,"Укрзалізниця"розглядаєможливістьпокращити якість сигналу Wi-Fi в швидкісних поїздах зарахуноквключенняцієїпослугиввартістьквитканапотяги.Якзазначивв.о.главиУЗЄвгенКравцов,заразвшвидкіснихпоїздахдоступдоWi-Fi-безкоштовнапослуга,протепідрядник"недужеякісновиконуєроботи".

3. Ryanair в Україні

На початку тижнявКабмініанонсували,щоавіакомпанія-лоукостерRyanair почне роботу в Україні вже в 2018 році. ЧерезкількаднівцюінформаціюпідтвердивчленрадидиректорівRyanairЮліушКоморек.Вінзазначив,щолоукостерплануєпочатипольотивосени-2018.

ЗасловамиОмеляна,презентаціяспискуавіарейсіввідбудетьсяпротягомдвохмісяцівісписокмаршрутівбуде неменше,ніжлоукостеробіцявв2017 році.Правда,самінапрямкиможутьзмінитися.
Реклама

"Безумовно, бізнес-ситуація в компанії щорічно змінюється, вони адаптують пасажирські потоки. Тому, швидше за все, рейси будуть іншими, ніж у минулому році, але їх буде не менше", - сказав Омелян.

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

ЯкуточнивКоморек,Ryanair"точнозапуститьрейсизУкраїнидо Польщі".

У 2017 роціRyanairанонсувавпольотизКиєвавЛондон,Манчестер,СтокгольміЕйндховен;зі Львова-вЕйндховен,Лондон,Берлін,Вроцлав,Меммінген,КраківіБудапешт.

4. Монетизація субсидій

Видача субсидій готівкою може початися на дев'ять місяців раніше запланованоговжезквітня цьогороку,а нез січня2019го.Алевидачадерждопомогивіддержавиживимигрошиманарукисубсидіантам,а непостачальникампослугпокибудечастковою-тількизаобслуговуваннябудинківтаприбудинковоїтериторіїтавивезеннясміття.

Реклама

Якроз'яснилинамупрес-службіМінфіну,метамонетизації-впровадженняпрозорихісвоєчаснихрозрахунківміжпостачальникамипослугтаїхспоживачами.Держдопомогусубсидіантиотримуватимутьза фактомспоживання,тодіякзаразсубсидіявиплачуєтьсявповномуобсязі,відповідно досоцнорм,аце несприяєекономіїводи,тепла,газу,електроенергії.

5. Закон про оренду квартир

Розробкуновогозаконуанонсувавміністррегіональногорозвитку,будівництватажитлово-комунального господарстваГеннадійЗубко.Аледеталейприйдешніхзмінчиновникне розкрив.Відомотільки,щозаконопроектторкнетьсяправилавселення,отриманняпропискиімеханізмувиселення,якщоорендарпорушитьдоговір.Сайт"Сегодня"розібрався, що не так з ринком оренди житла і що потрібно міняти.

Зокрема,експертипопередили,щовихідзтінізмуситьгосподарівквартирпідвищитиціниіперестатийтинадеякіпоступкиквартирантам.

Наприклад, відразу після того, як в Україні підскочила вартість комунальних послуг, власники квартир перший час не давали орендарям ніяких "знижок". Тільки після падіння попиту орендодавці почали пропонувати допомогу з субсидією і знижувати щомісячну квартплату.

Якщо держава посилить контроль за сплатою податків, ситуація може повторитися, прогнозує голова комітету Асоціації фахівців з нерухомості Едуард Бразас. Але все буде регулюватися попитом.

"Поки врегулювання, про яке говорять в міністерстві, незрозуміле. Але з досвіду, втручання держави не є фактором, який нормалізує відносини між клієнтами. Тому у мене немає якихось очікувань. В рамках чинного законодавства можна мати хороші, культурні і цілком ділові відносини. Те, що сторони не користуються цими можливостями, не означає, що це можна вирішити змінами в закон", – відзначає Бразас.

При цьому українські міста-мільйонники очолили світовий рейтинг співвідношення заробітної плати і цін на оренду житла. Українці, які проживають в мегаполісах
, віддають за квартиру майже все зароблене.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти