Люди похилого віку беззахисні: експерти про проблему з пошуком роботи

3 лютого 2020, 13:40

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Шукачам старшого віку важко пройти "дрібне сито" HR-служб державних і приватних компаній

Сьогодні в Україні налічується 28,5 млн громадян працездатного віку, з яких офіційно працюють лише 12,8 млн. Але навіть після виходу на пенсію багато хто продовжує працювати або ж шукають різні варіанти підробітків, адже розміри пенсій залишають бажати кращого. Про це йдеться в авторській статті на сайті "Сьогодні".

Реклама

Людей передпенсійного і пенсійного віку називають поколінням бебі-бумерів (54-72 роки; назва пов'язана зі сплеском народжуваності після Другої світової війни). Як правило, є цілі сфери діяльності, де представників цього покоління майже не зустрінеш, наприклад, в IT або PR.

Аналітики рекрутингового порталу hh.ua|grc, розповідають, що інтереси бебі-бумерів на ринку праці рівномірно розподілилися між сферами науки і освіти, обслуговування, мистецтва, культури і розваг.

"Частіше за представників інших поколінь вони зазначали, що працюють як домашній персонал (доглядальницями, персональними водіями, покоївками, нянями тощо) чи взагалі не змогли визначитися з обранням професійних сфер. Крім того, згідно з аналізом бази резюме hh.ua|grc, претенденти такого віку активно цікавляться сферами адмінперсонал, бухгалтерія, транспорт і будівництво – в них були розміщені по 6-8% резюме. Такі професійні інтереси різняться від "середньоринкових" – претенденти більш молодого віку більше зацікавлені працювати в IT, продажу, маркетингу тощо", – вказуюють аналітики.

У компанії ENSOF, що розробляє освітні технології, зазначають, що на представників покоління бебі-бумерів є попит в тих сферах, де їхні професійні знання і управлінські навички не втратили актуальності.

Раніше ми вже розповідали про те, що однією з тенденцій на ринку праці найближчим часом буде не тільки гендерне, а й вікове різноманіття. Адже люди старших поколінь можуть багато чого навчити молодих фахівців.

"Зазвичай бебі-бумери цікавляться вакансіями управлінського характеру (керівник підрозділу, головний бухгалтер) або низькокваліфікованими роботами з легким і гнучким графіком роботи (прибиральник, інший допоміжний персонал)", – розповідає в коментарі сайту "Сьогодні" Ігор Некрасса, HR-директор компанії ENSOF.

Реклама

HR-директор компанії "ЕДС-інжиніринг" Валентина Пучка розповідає, що в Україні ситуація із зайнятістю людей старшого покоління виглядає гнітючою – законодавчо вони повністю беззахисні перед "дрібним ситом" HR-служб як державних, так і приватних компаній.

"Серед цікавих для них вакансій переважає сфера обслуговування: доглядальниці, сторожі, кондуктори в громадському транспорті, комунальники. Досить цивілізовано чинять великі транснаціональні корпорації: вони дають роботу людям передпенсійного і пенсійного віку в сфері громадського харчування, дотримуючись строгих внутрішніх квот із працевлаштування таких категорій громадян", – каже Валентина Пучка.

Раніше новини "Сьогодні" писали, на яку зарплату варто розраховувати пенсіонерам.

Більше читайте на сайті "Сьогодні" в статті: "Скрізь потрібні молоді: як знайти роботу людям у віці".

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти