Ляшко виступає проти продажу землі іноземцям

30 червня 2019 1:41

За словами лідера Радикальної партії, зараз відбувається дерибан земель

Віддавати українську землю в довгострокову оренду і зобов'язати інвесторів розвивати соціальну сферу в селі. Олег Ляшко переконує – піклуватися про українців будуть виключно українці. Тому вважає – продаж паїв іноземцям повинен бути заборонений.

Реклама

Вітчизняним же фермерам – чорноземи дозволяти орендувати довічно, надавати державну підтримку, натомість вимагати створення робочих місць, будівництва шкіл, садків і лікарень.

"Ось приїжджає в село іноземець з мішком грошей, які він у себе в банку взяв у кредит під 0,5% річних. І наш виробник, який 15 років керує цим господарством, тримає корів, 150 осіб забезпечено роботою, але у нього немає можливості взяти кредит у нашому банку під піввідсотка річних, він апріорі не може конкурувати з іноземними конкурентами. Дайте фермеру, який горбатиться на своїй ділянці, дайте йому довічно володіти цією землею, дайте йому хоча б під 5% річних кредити і він так само зможе купити землю. Нам розповідають про ринок земель, але насправді це не ринок земель, а дерибан земель", – каже лідер "Радикальної партії".

Раніше на конференції у Львові керівник програми Світового банку (СБ) з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусі та Молдові Бахер Аль-Ханава відзначав, що ринок землі підвищить ВВП України. Представник СБ підкреслив, що без ринку землі країна не використовує весь свій потенціал.

Нагадаємо, в Україні поки немає єдиного рішення щодо земельної реформи, мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення постійно продовжується. Його зняття було вимогою Міжнародного валютного фонду, але в липні 2017 року його вилучили з меморандуму. При цьому міжнародні організації висловлюються про те, що зняти мораторій все ж потрібно, а Європейський суд з прав людини вже визнав, що заборона на продаж землі порушує права власників ділянок.

Реклама

Заборона на продаж земель с/г призначення була введена у 2001 році, а з 2002-го мораторій почав діяти як тимчасовий захід – для створення інфраструктури ринку землі. З тих пір мораторій щорічно продовжують. 

Правда, навіть якщо в Раді і вирішать зняти мораторій, ситуацію це не змінить, тому що парламент повинен розглянути і прийняти закон "Про обіг земель", який би врегулював всі аспекти продажу ділянок.

Зараз такий закон знаходиться тільки на стадії розробки і обговорення. Чорновий проект документа на Всеукраїнському земельній форумі представив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань агрополітики та земельних відносин Олександр Бакуменко, чим викликав серйозні суперечки і обговорення.

Всі подробиці в спецтемі Земельна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти