Литва може перейти на євро вже через півроку

4 червня 2014, 16:19

Країна виконала всі вимоги для вступу до єврозони

Європейська комісія в середу підтвердила, що Литва виконала всі вимоги для вступу до зони євро, і рекомендувала прийняти країну як 19-го члена валютного блоку з 1 січня 2015 року.

"Готовність Литви до введення євро – результат багаторічних зусиль з проведення обачної фіскальної політики та економічних реформ. Завдяки реформам, приступити до яких Литву спонукало вступ до ЄС десять років тому, різко зріс добробут країни: частка ВВП на одного жителя зросла з 35 % від середнього показника по ЄС у 1995 році до прогнозованих 78 % в 2015 році", – відзначає заступник голови Єврокомісії Оллі Рен, який курирує питання економіки, грошової та монетарної політики.

Середня річна інфляція Литви в квітні склала 0,6 % – значно менше допустимого критерію інфляції 1,7 %. ЄК прогнозує, що фіскальний дефіцит Литви цього року залишиться на рівні 2,1 % – менше допустимих 3 %. Крім того, наприкінці минулого року рівень держборгу становив 39,4 % ВВП і також був нижче таргетованого показника.

Відповідали вимогам і довготривалі процентні ставки, які в квітні становили 3,6 %, у той час як Маастрихтський критерій встановлений в 6,2 %.

Якщо Європейський рада міністрів фінансів прийме рекомендації ЄК і погодиться прийняти Литву в зону євро – очікується, що це станеться до кінця поточного місяця і стане простою формальністю – ця країна стане останнім з держав Балтії, що отримали членство в єврозоні. Естонія перейшла на євро з 2011 року, Латвія – з минулого січня.

Прем'єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс зазначив, що зросла важливість валютної інтеграції з Європою зважаючи загострення протиріч з Росією. "Перехід на євро стане ще одним кроком до зміцнення економічної, фінансової та політичної безпеки нашої країни", – зазначив прем'єр в опублікованій заяві.

Комісія оцінювала відповідність 8 країн Маастрихтським критеріям, з них тільки Литва відповідала необхідним умовам. Інші держави – Болгарія, Чехія, Хорватія, Польща, Румунія, Швеція та Угорщина – будуть оцінені через два роки.

На цей момент національною валютою Литви є лит, його курс з 1 лютого 2002 року "прив'язаний" до євро в співвідношенні 3,4528 лита за євро. З моменту прив'язки до євро фактичне відхилення курсу літа від вказаного значення склало 0 % при допустимому відхиленні в 15 %
.

Реклама

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти