"Літнє" зростання цін буде залежати від врожаю – експерт

9 червня 2015, 08:33

Інфляція в Україні може сповільнитися

Середньомісячне зростання споживчої інфляції в червні-липні може скласти 1%, а річні темпи зростання стабілізуються поблизу 58,4%. Такий прогноз озвучив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин.

Реклама

"Важливою складовою цінових тенденцій виступатиме ситуація з рівнем доходів домогосподарств. Платоспроможний попит знизився, оскільки рівень реальних зарплат в квітні поточного року порівняно з квітнем 2014 впав на 22,5%. Знизився не тільки дохід населення, але і доступний ресурс для покупок", – зазначає експерт.

"Високі тарифи ЖКГ призводять до перерозподілу ресурсу в сторону комунальників, фактично, віднімаючи цей ресурс з роздрібного ринку", – говорить Шевчишин.

Динаміку індексу споживчих цін, на думку експерта, буде визначати ситуація в агросекторі. Зміна очікувань щодо врожаю буде впливати і на ціни реалізації овочів, фруктів, зернових.

"Подорожчання кормової бази зростання цін на енергоносії відіб'ються зростанням вартості м'яса. За підсумками травня ціни виробників м'ясної продукції зросли на 3,5%, і ця динаміка ще не відбилася в інфляції", – відзначає Шевчишин.

Домогосподарства, які продають агропродукцію або м'ясо-молочну продукцію будуть прагнути перекласти збільшені витрати на газ і електроенергію на кінцевого споживача, відповідно коригувати ціни будуть неохоче, навіть у разі високого врожаю, вважає Шевчишин.

Реклама

Відкритим, але запланованим, залишається питання разового підвищення цін на пасажирські залізничні перевезення, що особливо ймовірно після дефолту "Укрзалізниці", нагадує Шевчишин.

"За підсумками року інфляція може становити 44,2%. Однак у випадку перегляду тарифів держмонополій в бік зниження у зв'язку зі стабілізацією курсу – є ймовірність зниження рівня річної інфляції", – резюмує експерт.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти