Літня відпустка за кордоном: як змінилися маршрути українців і ціни

Через безвіз популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі

Літо 2018 року – мабуть, перше, коли українці можуть з'їздити відпочити за кордон вільно. Безвізовий режим вступив в силу з 11 червня минулого року, але на той час біометричні паспорти були далеко не у всіх бажаючих відпочити в Європі (зокрема, через черги), тому "сезон безвізових поїздок" почався набагато пізніше.

Сьогодні, через майже рік, всі, хто хотів, мали можливість отримати біометричні паспорти. Ми розпитали представників туристичної галузі, як змінилися напрямки літніх подорожей українців і ціни в цьому році. Адже такі поїздки плануються заздалегідь і, незважаючи на те, що літо ще не настало, загальну картину цілком можна зрозуміти по заброньованим місцях
.

Туреччина – незмінна

Опитанінамипредставникитурфірмводинголосговорять,що,незважаючинабезвіз,найпопулярнішимнапрямкомдлялітнього відпочинкувцьомуроціяк і ранішезалишаєтьсятрадиційнаТуреччина.

"Этим летом по-прежнему лидирует турецкое направление. Может, немного изменились маршруты внутри этой страны. В последние несколько лет набирают популярность курорты в Мармарисе, Даламане. Это тоже Турция, но более европейская, что ли. Там немного другая природа, другое море, другая архитектура. Оттуда можно даже на греческий Родос попасть. А люди, которые уже не первый раз отдыхают в Турции, хотят чего-то нового, но при этом не потерять "ол инклюзив", к которому привыкли", – рассказывает директор харьковского агентства "Караван-Тур" Светлана Аксенова.

Однаквцьомуроцітуривпопулярнукраїнуподорожчаливсередньомуна10-20%абонавіть30%,тобтона150-400доларів,кажутьексперти.Заїхсловами,цінипіднялиготелі.Узв'язкузтим,щовТуреччинузновуповертаютьсятуристиз НімеччиниіРосії,якихвминулірокибуловкраймалоз політичних причин.Унинішньомуроці,за словамиоператорівринку,російськітуристище взимку забронювалирекордну кількістьмісцьнатурецькихкурортах.Такийпідвищенийпопитіпривівдо підвищенняцін.

Європа без віз: лідери за популярністю – Італія і Іспанія

Середєвропейськихкраїн,вякіранішеукраїнцімоглипотрапититількиповізі,найбільшпопулярнівцьомуроціІспанія,ІталіяіГреція.
Реклама

"Серед шенгенських країн на першому місці за популярністю в українців – Іспанія, на другому – Греція, а на третьому – Італія", – розповідає директор мережі турагентств "Поїхали з нами" Олег Кулик.

"У нас в цьому році Туреччина на першому місці, потім йдуть Італія та іспанська Барселона", – ділиться спостереженнями Світлана Аксьонова.

"Безвизовый режим позволил нарастить объемы продаж по тем странам, которые раньше были визовыми. Но увеличение произошло не в разы, а на несколько десятков процентов, по крайней мере на пакетные авиатуры. Это связано в первую очередь с вопросами цены и качества. Да, в европейские страны стало легче попасть, но они не стали дешевле", – говорит Олег Кулик.

ВинятокстановитьхібащоІталія,яканаростилачислотуристівзУкраїнивцьомуроцібільшніжвдварази.Такийрекордпояснюєтьсяпросто:ранішеіталійськіконсульствавельминеохочевидаваливізи,іпотрапитивкраїнубулодоситьпроблематично.З цієї причиничартернітуристичніавіарейсизУкраїнитудипрактично нелітали.Авцьомуроцівониз'явилися,ічимало.

Другаза приростомтуристіввцьомуроці-іспанськаБарселонаікурортинавколонеї.

"Барселона – у нас одно из самых популярных направлений. Это понятно: там и экскурсионная программа классная, и хорошее побережье. У нас многие спрашивают туры в Барселону. А в этом году сразу несколько операторов предлагают перелеты из Харькова в Барселону", – говорит Светлана Аксенова.

Потрапитинапопулярніострівнііспанськікурортина зразокМайоркиабоКанарбажаючихзУкраїнименше-впершучергучерезпорівняновисокі ціни.

Засловамикерівниківтурагентств,відпочиноквбільшостіпопулярнихєвропейськихкраїнпрактично неподорожчав,протедеякікурортивсежпіднялиціни,всередньомувідсотківна10.

"Туры в Грецию, например, выросли в цене достаточно существенно, где-то на 300-400 евро", – говорит директор львовской фирмы "Пирамида-Тур" Юрий Илькив.

В Африку – влітку?

Однимзнайпопулярніших напрямівцьогорокустав африканськийТуніс.

"Продажи по Тунису увеличились более чем в два раза, по сравнению с прошлым годом. Там климат очень похож на турецкий, эти страны находятся на одной широте. А цены там тоже не очень высокие. Поэтому Тунис сегодня законно занимает 3-4 место по популярности", – объясняет Олег Кулик.

Ймовірно,через такупопулярностіцінинавідпочиноквТунісівцьомуроцітакожтрохивиросли.ЗасловамиЮріяІльківа-приблизнона150-300єврозатижневийвідпочинокнадвох.

Аосьіншієвропейськікраїниназватимегапопулярнимвтурагентствахне можуть.

Реклама

"Чорногоріяранішебулаоднимзлідерів,алезаразобсягипродажівзменшилися.Можебути,тому,щоранішеЧорногоріябулаоднією знебагатьохєвропейськихкраїнзбезвізовимрежимом,атепервибірставнабагатоширше",-говоритьОлегКулик.

"Черногория в нашем агентстве меньше пользуется спросом. Она неоправданно дорогая. И всегда была дороже в сравнении даже с Италией. Но в Италии есть что посмотреть. Хотя в Черногории море очень красивое", – размышляет Светлана Аксенова.

Хорватия ненаростилапотіктуристів,найімовірніше,через подорожчання."ТуривХорватіювиросливцінідоситьістотно,десьна300-400євро",-говоритьЮрійІльків.

Албаніяза цінамизалишиласяприблизнонаколишньому рівні,алечерез те,щотамщеслаборозвиненакурортнаінфраструктура,такожпоки несталазанадтопопулярнимнапрямком.

За спостереженнямикерівниківтурагентств,привиборімісцялітнього відпочинкуукраїнціяк і ранішевпершучергукеруютьсяматеріальнимиможливостями.Алегонитвазадешевизноюможеперетворитивідпочиноквсуцільнупроблему,кажутьвони.

"Иногда молодежь хочет ехать за границу за 100-300 долларов. Но мое мнение – такой отдых лучше даже не предлагать. Уважающие себя компании не должны продавать такие дешевые туры, потому что это не отдых. В таких турах можно получить только негатив и головную боль. Но есть много людей, которые этого не понимают и возвращаются разочарованными", – говорит Юрий Илькив.

Автобусні тури і самостійні подорожі в моді

ВведеннябезвізовогорежимузЄвропоювнинішньомуроціпривелодонезвичайним ростуактивноголітнього відпочинку.АвтобусніекскурсіїпоЄвропітасамостійніподорожі,втомучислінавласномуавтомобілі,виросливрази,кажутьпредставникитуристичноїгалузі.

"Можно констатировать трехкратное увеличение продаж именно экскурсионных туров, по сравнению с прошлым годом. Автобусные экскурсии – это самый дешевый способ посмотреть Европу, притом несколько стран сразу. К тому же есть туры, которые позволяют совместить такие экскурсии с отдыхом на пляжах. И такие туры дешевле, чем авиа или поездки на машине", – говорит директор сети турагентств "Поехали с нами" Олег Кулик.

Реклама

Зокрема,череззростаннячислатакихтуріводнезтрадиційнопопулярнихнапрямків-Болгарія-втратилапопулярністьсередтуристів,якіорганізовуютьсвійвідпочинокчерезтурагентства.

"Болгарія-це,якправило,економваріантлітнього відпочинку,ітудизавждибуввеликийпотіктуристів.Алезурахуваннямвведеннябезвізабагато туристівтепервибираютьБолгаріюякмісцедлясамостійноговідпочинку.Тудиможнаспокійнодістатисянаавтобусіабомашині.ТомупоБолгаріїмиспостерігаємозменшеннячислатуристів,якіїдутьтудиорганізовано,особливоцестосуєтьсяавіатурів",-визнаєОлегКулик.

" Бюджетным туристам очень нравится Болгария. Сутки в пути, зато очень дешево. За 150-200 евро на человека можно отдохнуть неделю, и это включая переезд и питание. Не все ведь могут тысячу евро выделить на отдых", – говорит директор харьковского агентства "Караван-Тур" Светлана Аксенова.

Ще одна країна, де українці вважають за краще організовувати відпочинок самостійно, без допомоги турагентств, – Грузія. І відсутність мовного бар'єру лише посилює цю тенденцію. Хоча, за даними Олега Кулика, навіть з урахуванням "самостійних" мандрівників Грузія все одно не входить в число найбільш популярних напрямків. Одна з причин, на думку експертів, – що відпочинок там обходиться дорожче, ніж у Туреччині. Тобто і переліт, і вартість турів приблизно однакові, але якщо в Туреччині відпочиваючий отримує "ол інклюзив", то в Грузії за ті ж гроші – тільки проживання і сніданки.

Також сайт "Сегодня" розповідав, як правильно подорожувати з тваринами іякі нюансинеобхідновраховувати.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Опитування
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Загроза світової кризи
Як Evergrande опинилася на межі краху

Калькулятор зарплати

Калькулятор зарплати
ЗАПРАВКИ
Паливо Сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
29,45
28,95
28,00
17,17
29,50
29,00
28,00
17,17
30,86
29,60
26,77
17,70
30,98
30,69
28,98
17,88
32,59
30,29
27,29
17,75
33,99
31,17
29,59
18,47
33,99
31,17
29,59
17,73
33,99
31,17
29,59
18,48
34,97
31,17
32,97
18,48
-
30,76
28,30
17,56
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти