Квартири можуть подорожчати через стабілізацію курсу долара – експерти

19 червня 2016, 08:00

Христина Коновалова

Спокійний курс активізував попит на житло. Експерти: розкуплять найдешевші "метри"

Ужепройшлодвамісяці,яккурсдоларазаспокоївсяврайоні25грн.Такастабілізаціяпризвеладо пожвавленняпродажівнаринкунерухомостіінавітьневеликого зростанняцін,кажутьріелтори."Сегодня"з'ясувала,щобудезцінаминажитловцьомуроці

Реклама

ПОПИТ.Українців, за словами експертів, як і раніше цікавлять бюджетні варіанти. Тобто найчастіше люди купують "одинички" по $ 22-26 тис. або "двушки" по $ 40-45 тис. "Але якщо ще в березні-квітні люди просто вивчали варіанти, то тепер при стабілізації курсу долара кількість угод зросла в 2 3 рази. Так, якщо на початку весни у брокерів було по 2-3 угоди на місяць, то зараз їх по 6-8", – розповів нам столичний ріелтор Максим Єрмоленко. За його словами, люди активізувалися і в покупках новобудов, де "квадрат" коштує $ 500-600. Цю тенденцію підтверджують і самі українці. "У травні купила однокімнатну "гостинку" за $ 25 тис., недалеко від метро, майже в центрі. Поспішила з покупкою, оскільки серед друзів і колег почали ходити чутки, що при стабільному доларі ціни на житло підуть у ріст. Вирішила не ризикувати, тим більше знайшла підходящий варіант. Адже ніхто не захоче платити зайві $ 1-2 тис., якщо ціни підуть у ріст. Це нині великі гроші", – пояснює киянка Ольга Кожум'яка.

ПРОГНОЗИ.Якщо попит на покупку житла збережеться найближчі пару місяців, це призведе до того, що самі бюджетні варіанти розкуплять, і залишаться пропозиції дорожче, кажуть ріелтори. "Це призведе до штучного зростання цін, коли вартість "квадрата" в дешевих варіантах складе не $ 800, а $ 1000. Але чи будуть покупці готові купувати житло за такими розцінками, складно сказати", – каже Єрмоленко. При цьому ріелтор додає, що таке пожвавлення ринку і невелике зростання цін можливі лише при збереженні курсу долара в діапазоні 25-26 грн хоча б до кінця року.

Усвоючергу,економістІванНікітченковважає,щовосеникурсзеленогопідніметьсядо25-26грн:"Цейсценарійзакладенийвпрогнозіуряду.Вінреальний,якщовкраїні небудезагостренняконфліктунаДонбасі,імиотримаємотраншвідМВФ.Прицьомуневелике зростаннякурсудолараобумовленийіпочаткомбізнес-сезону-восенитрадиційнозростаєпопитнавалюту.Такщодіапазонв$25-26/грнреальний.Алеякщовекономіціпочнутьсяфорс-мажори,котируваннябудутьвище".

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

АосьаналітикSV developmentСергійКостецькийсумнівається,щостабільнийкурсвплиненазростанняціннаринкунерухомості:"Проблемавтому,щовитратинаутриманнянерухомостіростуть-з'явивсяподатокнанерухомість,дужекусаютьсякомунальнітарифи.Томузаразквартирувженеможливокупитичистозінвестиційнихміркувань,внадії,щоїївдастьсявигідноздативорендуабоперепродатичерезкількароківз великоюнацінкою.Такщо,швидше за все,цінинажитлощекількароківбудутьнадні".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти