Курс долара, офіційні мільярдери і нові платіжки: що змінилося в Україні за тиждень

4 травня 2019, 16:29

Сайт "Сьогодні" порівняв вартість життя для українців і жителів інших країн Європи

Як змінити мобільного оператора, але залишити старий номер? Скільки коштує автобусна поїздка в Німеччині? Яким буде курс гривні у червні? Читайте в спеціальному матеріалі сайту "Сьогодні".

Прогноз курсу долара на травень: експерти обіцяють гривні стабільність

Реклама

Після невеликого ослаблення, що сталося перед виборами президента, гривня міцніє. Нацбанк також підвищив офіційний курс гривні на 9 коп., до 26,68 грн/дол. А що буде з гривнею у травні?

Банкіри та аналітики фінансового ринку прогнозують стабільність курсу гривні, але кажуть, що він буде трохи вище 27 грн/дол.

"Стрибок готівкового курсу перед виборами носив спекулятивний характер. Ринок не очікує різких стрибків, оскільки з боку майбутнього президента підтверджено співпрацю з МВФ. Але в найближчі два-три місяці курс виявиться в коридорі 27-27,5 грн/дол через виплати за зовнішніми боргами і зростання соцстандартів з 1 липня, оскільки приплив "зайвої" гривні на ринок послабить її курс", – вважає керуючий директор фінкомпанії "Аверс №1" Ігор Львов.

А ось керівник відділу аналітики Forex Сlub Андрій Шевчишин бачить три можливих ризики, здатних обвалити гривню вже в травні вище 28 грн/дол.

"Перший ризик – це виплати за зовнішнім держборгом на початку травня (близько 2 млрд дол), другий – якщо за підсумками місії МВФ, наміченої на травень, ми не отримаємо від Фонду черговий транш в 1,9 млрд дол, третій – можливий достроковий розпуск новим президентом Верховної Ради і дострокові парламентські вибори. Останній ризик поки малоймовірний, але не виключений", – аналізує Шевчишин. 

В цілому експерти оцінюють, що ймовірність девальвації гривні нижче 28 грн/дол приблизно втричі нижче, ніж стабільність її курсу в найближчі 100 днів в межах 27-27,5 грн/дол.

Реклама

Влітку курс долара залишиться в коридорі 26,5-27,5 грн, вважає керівник секретаріату Ради підприємців при КМУ Андрій Забловський.

"Зменшиться ділова активність, виросте експорт наших товарів, і знизиться імпорт нафтопродуктів – це все зміцнить гривню. Але є ризики політичні. Якщо влада втратить контроль над ситуацією в країні, це відлякає інвесторів, а люди захочуть зняти гроші з банків", – відзначає експерт.

Оновлені платіжки і "доступ в квартиру": новий закон про ЖКП введений в дію

З 1 травня введено в дію закон "Про житлово-комунальні послуги" в новій редакції. У зв'язку з цим українців очікує цілий ряд змін в нарахуванні оплати за житлово-комунальні послуги і в розрахунках за ЖКП.

Коло змін, які несе з собою цей закон, досить великий. Тому різні його частини було вирішено ввести в дію в різний час. Більшість положень вступають в силу з 1 травня 2019 року. Однак пільги і субсидії в грошовій формі, а також деякі нові вимоги до управителів багатоквартирного будинку "узаконені" з 1 січня поточного року. Ще ряд положень повинні бути введені в дію через 6 місяців після опублікування закону, тобто з 10 червня 2019 року.

З 1 травня вводиться в дію норма закону про ЖКП про нарахування пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Якщо оплата проведена після 20 числа місяця, наступного за тим, в якому надавалися комунальні послуги, з 21 числа буде нараховуватися пеня в розмірі 0,01% суми платежу за кожен день прострочки.

Реклама

Не менш важлива зміна, яке вводиться з 1 травня, – це поява нових граф у платіжках.

По-перше, тепер кожен індивідуальний абонент буде окремо оплачувати вартість тієї чи іншої комунальної послуги, а крім того – ще й абонентську плату за надання цієї послуги.

В абонентську плату будуть включатися витрати виконавця комунальної послуги на складання договору, на підрахунок частки кожної квартири в користуванні колективними послугами, а також витрати на обслуговування приладів розподілу та обліку. Ця остання складова дуже важлива для споживачів. Тому що завдяки такому пункту у виконавців комунальних послуг з'являться гроші на повірку, обслуговування та ремонт приладів обліку. Тепер обслуговування приладів обліку повністю лягає на виконавців комунальних послуг. Включаючи демонтаж вимірювальних приладів, транспортування до місця ремонту або перевірки і нове підключення.

Крім поділу рахунків на власне послугу і абонплату за її надання, в платіжках з'являться окремі графи за індивідуальне користування тією чи іншою комунальною послугою і за колективне користування. Наприклад, колективною послугою є освітлення коридорів і сходових кліток. Витрати на колективні послуги мешканці будинку будуть оплачувати пропорційно до житлової площі. Поділом плати між усіма квартирами будуть займатися управителі багатоквартирного будинку.

Тим, хто отримує субсидії або має пільги, частина сум, нарахованих як абонентська плата і як оплата послуг, що споживаються в місцях загального користування, буде також компенсуватися з бюджету – як і за індивідуально спожиті житлово-комунальні послуги.

Реклама

Які нововведення очікуються у червні, читайте в спеціальному матеріалі сайту "Сьогодні" Оновлені платіжки і "доступ в квартиру": новий закон про ЖКП введений в дію.

Стало відомо, скільки українців задекларували дохід понад мільярд гривень

Доходи за 2018 рік у розмірі понад мільярд гривень задекларували двоє людей. Про це повідомила прес-служба Державної фіскальної служби (ДФС). За даними відомства, відповідний дохід – у двох жителів Києва, які отримали його за межами України.

Всього громадяни подали 352 тисячі декларацій, в яких задекларовано 47 млрд гривень доходів, отриманих у минулому році. У порівнянні з відповідним періодом 2018 року зазначена сума зросла на 45%.

Останній день подання декларації про майновий стан і доходи – 2 травня, нагадала прес-служба.

Нагадаємо, раніше ДФС повідомляла, що за підсумками перших трьох місяців 2019 року доходи в сумі понад один мільйон гривень, отримані в минулому році, задекларували 2067 громадян.

Згідно з деклараційною кампанією-2018, доходи за 2017 рік не менше мільйона гривень значаться у 4817 громадян та осіб, які проводили незалежну професійну діяльність. Найбільше мільйонерів було в Києві – 2184 людини, або 45% від загальної кількості мільйонерів.

Вартість життя: що можуть дозволити на свою зарплату українці і європейці

Нещодавно сервіс Numbeo опублікував результати щорічного дослідження "Якість життя країн-2019" (Quality of Life Index for Country 2019), де Україна опинилася на 62 місці серед 71 країн.

І, в принципі, це не дивно, Україна стабільно займає досить низькі місця в різних економічних рейтингах. Припустимо, в Світовому рейтингу добробуту (The Legatum Prosperity Index), який становить британський аналітичний центр The Legatum Institute, в 2018 р Україна піднялася всього на одну позицію вгору і зайняла 111 місце серед 149 країн. Добробут країн оцінюється на основі результатів опитувань громадян за такими категоріями, як стан економіки і соціальної сфери, влада, підприємництво, охорона здоров'я і персональна свобода.

Головним чином, Україна просідає у сфері охорони здоров'я (тут ми займаємо 138 місце серед всіх країн), безпеки (128 місце), ефективності роботи влади та верховенства права (129 місце).

А ось за рівнем особистого багатства людей в різних країнах, який щорічно вимірює швейцарський банк Credit Suisse, Україна посіла 123 місце з 140 країн (розділивши його з Білоруссю), рівень багатства на одного дорослого українця становить 1563 доларів. Найбагатші люди живуть в Швейцарії, на кожного швейцарця припадає 530 тис. дол., в Австралії (411 тис. дол. на людину) і в США (404 тис. дол.).

Але не варто записувати України в аутсайдери, адже при невисоких доходах у нас і досить невеликі витрати, якщо порівняти з іншими європейськими країнами. Вся справа в курсі валют, адже українці отримують зарплати в гривнях і витрачають їх же, тоді як в країнах ЄС в обороті євро. При переведенні гривні на євро наші показники і опиняються в кінці рейтингових таблиць.

А в минулому році, Україна посіла шосте місце в рейтингу найдешевших для проживання країн світу. Відповідний рейтинг був складений американським порталом GoBankingRates.

Дійсно, якщо у нас проїзд в громадському транспорті обійдеться в 8 грн, що становить близько 0,22 євро, в тій же Німеччині поїздка обійдеться в 2,7 євро. Сайт "Сьогодні" вирішив порівняти, що можуть дозволити собі на зарплату українці, а що жителі країн ЄС. Висновки читайте в спеціальному матеріалі сайту "Сьогодні" "Вартість життя: що можуть дозволити на свою зарплату українці і європейці".

Як змінити мобільного оператора, але зберегти номер

Українці почали користуватися новою послугою. Після запуску послуги MNP (Mobile Number Portability), яка дозволяє змінити мобільного оператора зі збереженням номера, станом на полудень 2 травня Український державний центр радіочастот (УДЦР) прийняв 455 заявок від абонентів.

"На 12.00 2 травня надійшло 455 заявок на перенесення номера, зареєстровані в централізованій базі УДЦР", – відзначають в Центрі.

Як повідомляє прес-служба УДЦР, детальна інформація про перенесення мобільних номерів з'явиться після 6 травня.

Нагадаємо, що з 1 травня 2019 року в Україні запущена послуга з перенесення абонентських номерів. Щоб змінити оператора, потрібно:

  • прийти в офіційне відділення, магазин того оператора, на який ви хочете перенести свій номер, і подати заявку. Заявку можна подати і через інтернет;
  • в заявці необхідно вказати паспортні дані, бажаний час перенесення номера, а також вибрати тарифний план;
  • заявку розглядатимуть протягом восьми робочих годин, після чого відправлять її в центральний офіс;
  • якщо заявка схвалена, новий оператор інформує про це абонента, видає нову SIM-карту і починає обслуговувати його в своїй мережі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти