Кубів розповів, коли в Україні запрацює Експортно-кредитне агентство

1 лютого 2018, 20:34

Агентство буде проводити консультації, надавати гарантії за договорами і частково полегшувати кредитне навантаження на експортерів

Агентство з підтримки кредитування експорту (Експортно-кредитне агентство, ЕКА) може запрацювати в Україні в липні 2018 року. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, передає прес-служба Мінекономрозвитку.

Реклама

"Ми очікуємо, що в лютому проекти установчих документів ЕКА схвалить уряд, а протягом найближчих чотирьох місяців завершиться і весь юридичний процес, пов'язаний зі створенням агентства. Після цього вже почнеться відбір відповідних кваліфікованих фахівців, які будуть допомагати українським експортерам з кредитуванням і страхуванням" , – розповів Кубів.

У Мінекономрозвитку відзначили, що урядовий комітет схвалив проекти установчих документів агентства, яке буде створено в формі приватного акціонерного товариства (ПАТ). Відповідальним за виконання дій, пов'язаних із здійсненням приватного розміщення акцій ПрАТ, буде Мінекономрозвитку.

У міністерстві повідомили, що кількість акцій в першому випуску складе 200 тисяч штук, а статутний капітал агентства складе 200 млн грн і буде забезпечуватися за рахунок коштів державного бюджету.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Як розповіли в Мінекономрозвитку, після запуску агентство буде здійснювати страхування, перестрахування і надання гарантій за договорами, що забезпечують розвиток експорту. Воно також братиме участь у виконанні програм часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами та буде надавати консультації експортерам.

Нагадаємо, Фонд підтримки інновацій в 2018 році складе 50 млн грн, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Ми створюємо в бюджеті Фонд підтримки інновацій, який буде зараз складати вже 50 млн грн, оскільки ми хочемо забезпечити підтримку всіх інноваційних рішень, які зараз продукують українці", – заявив прем'єр-міністр.

Раніше, говорячи про Фонд підтримки інновацій, Кубів зазначив, що підтримка стратегічного розвитку буде здійснюватися по семи напрямках, серед яких: енергетика і агропромисловість, авіа-, судно- та ракетобудування, нанотехнології і робототехніка, медицина і фармацевтика, охорона навколишнього середовища.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти