Хто отримає більше за всіх грошей з бюджету на 2018 рік

21 грудня 2017, 07:15

Марія Пирогова , Олександра Романюк

Найбільшу суму виділять Кіровоградській області, а найменшу – Донбасу

Мільярд гривень на добудову метро в Дніпрі і 755 млн грн на шкільні підручники – такі кошти закладені в держбюджеті на наступний рік. Документ лежить на підпис у президента. Депутати вже розблокували підписання бюджету-2018. "Сегодня" з'ясувала, для чого підуть виділені кошти в різних регіонах.

Областям

Реклама

Частина коштів піде на потреби регіонів – на це виділили близько 9,5 млрд грн. При цьому області отримають неоднакову кількість грошей. Найбільше дадуть Харківській ОДА – 544 млн грн, Дніпропетровській та Вінницькій – по 516 і 514 млн грн. Найменше отримають Чернівецька ОДА – 239 млн грн, Херсонська – 314 млн грн і Волинська – 320 млн грн. Якщо ж перераховувати на душу населення, найбільше з казни дістанеться жителям Кіровоградщини – по 386 грн. Далі йдуть жителі Чернігівщини та Житомирщини – по 374 і 346 грн відповідно. Найменше дістанеться жителям Донецької області (по 110 грн), Дніпропетровської (160 грн) та Львівській (174).

На підручники і футбол

Бюджет передбачає забезпечення українців підручниками. На них з казни виділили 755,5 млн грн. Найбільше на навчальну літературу надали столиці – 114 млн грн, найменше -Луганській області (трохи менше 12 млн грн). Також з держбюджету буде профінансовано будівництво футбольних полів зі штучним покриттям. На це виділять 370 млн грн. У наступному році грошово підтримають і медичні заходи – нададуть 5,5 млрд грн. Додатково витратять 150 млн грн на покупку ангіографічного обладнання (для дослідження судин). Не оминули увагою і освоєння космосу – на ці цілі виділять майже 3 млрд грн. А на підтримку нашого кінематографа дадуть майже 521 млн грн.

У копієчку обійдеться і фінансування судів. Всім судам апеляційної інстанції (загальним, господарським та адміністративним) нададуть майже 3 млрд грн. У розрізі регіонів найбільше дістанеться районним і міським судам на Харківщині – 751,3 млн грн, а найменше – служителям Феміди Чернівецької області – 189,9 млн грн.

Метро і палаци

У 2018-му також планують надати близько 1,3 млрд грн на добудову метро в Дніпрі. А вот в Харькове за 30 млн грн будут продлевать третью линию метрополитена. В бюджете также предусмотрены ремонт старых и постройка новых дворцов спорта — на это дают 150 млн грн.

Реклама

А ось в Харкові за 30 млн грн будуть продовжувати третю лінію метрополітену. У бюджеті також передбачені ремонт старих і будівництво нових палаців спорту – на це виділять 150 млн грн.

Продовжать лагодити історичні пам'ятники: на реставрацію Маріїнського палацу в столиці виділять 200 млн грн, на порятунок Жовківського замку у Львівській області – 5 млн грн. Також з бюджету виділять 60 млн грн на будівництво нового навчального корпусу в місті Острог на Рівненщині і 3 млн грн на реставрацію головного корпусу Львівського національного університету ім. Франка. За 20 млн грн побудують Міжнародний центр зустрічі студентів України і Польщі в селі Микуличі на Івано-Франківщині.

Продовжать добудовувати Охматдит – на будівництво лікувально-діагностичного комплексу виділять 929,6 млн грн. На добудову Національного інституту раку нададуть 168,6 млн грн. 26 млн грн нададуть на будівництво лікувально-реабілітаційного корпусу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова.

"Регіонам грошей вистачить"

На думку голови секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрія Забловського, держкоштів для областей досить. "Завдяки децентралізації, місцеві бюджети зросли, а тому наданих державою грошей точно вистачить", – вважає експерт і зазначає, що сьогодні є проблема невикористаних ресурсів.

"Не використані порядку 69 млрд грн місцевих грошей – немає реальних проектів, куди їх вкласти, у керівників немає розуміння, як засвоїти ці кошти", – говорить Забловський.

За його словами, цим пояснюється і різниця в сумах для регіонів: "Якщо область не може застосувати виділені фінанси, їй надають менше, тоді як активним в освоєнні регіонах виділяють більше коштів".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти