Великих споживачів електроенергії чекають важливі зміни – експерт

24 жовтня 2018, 11:12

Споживачі повинні будуть повністю переформатувати логіку планування

C 1 грудня2018року всіспоживачі,крімпобутовихімалихнепобутових,повиннібудутьвибратисобіпостачальникаелектроенергії.Вониповинніпро цезнатиібутиготовіукладатиновийконтрактнановихумовах.Про цевінтерв'ювиданню "Енергореформа" повідомивкерівниквідділуелектроенергіїДТЕКТрейдингуВладиславЯковенко.

Реклама

За його словами, споживачі повинні будуть повністю переформатувати логіку планування і підхід до закупівлі електроенергії.

"У першу чергу необхідно буде навчитися планувати споживання погодинно. Це дуже важливий момент. Відповідні прогнозні обсяги будуть подаватися у вигляді профілю і будуть закуповуватися з ринку через постачальника, на біржі. Для цього повинен бути підготовлений персонал. Відхилення фактичного споживання від планового буде закуповуватися на балансуючому ринку, де ціни значно вище", - зазначив Яковенко, додавши, що також важливо буде відповідально підходити до вибору постачальника, оскільки надійність постачання відіграє ключову роль у фінальній вартості електроенергії.

Відзначимо, в грудні 2018 року всі обленерго повинні пройти процедуру анбандлінгу – поділу на компанію постачальника і оператора розподільних мереж.

У свою чергу юридичні споживачі повинні будуть переукласти договори на поставку електроенергії. Це передбачено законом "Про ринок електроенергії", прийнятим в 2017 р. Відкриття ринку, з появою конкурентних оптовихі роздрібних сегментів має відбутися в липні 2019 р
.

В тренді
Виплата пенсії по-новому: куди йти замість "Укрпошти" і кому принесуть додому

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти