Кому буде легше всього продавати продукцію в Європу

24 червня 2014, 13:52

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Після підписання економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС виграє малий і середній бізнес, вважає експерт

Українські виробники зможуть отримати максимальну вигоду від Угоди про асоціацію з ЄС, якщо адаптують своє виробництво до європейських стандартів. Про це заявив керівник програм співробітництва представництва ЄС в Україні Ендрю Расбаш на прес-конференції в Києві. Він зазначив, що це зажадає інвестицій, але відкриває величезні можливості.

Головні переваги, які дає Угода, це розширення експортних можливостей і збільшення потенціалу українських експортерів, заявив директор департаменту європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України В'ячеслав Цимбал.

Найлегше перебудуватися під вимоги Європи буде малому і середньому бізнесу, впевнені експерти. "Основна аудиторія – малий і середній бізнес, він дуже гнучкий, але й дуже схильний до впливу", – вважає глава правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

На думку В'ячеслава Цимбала, великий потенціал є в галузі українського сільського господарства, зокрема – у постачальників м'яса курки, томатних паст, а також у сфері кондитерських товарів.

Як зазначив Ігор Бураковський, ринок ЄС буде істотно лібералізований не тільки для продажу товарів, а й для надання послуг, зокрема, консалтингових та IT. "Але потрібно враховувати конкурентне середовище і умови надання кожного конкретного виду послуг", – заявив він.

Для того, щоб дати можливість українському бізнесу адаптуватися до нових ринків, ЄС прийняв рішення про зниження імпортних тарифів. "Поступове зниження імпортних тарифів дасть українському виробникові звикнути до умов, конкуренції і впровадити нові стандарти якості та безпеки", – вважає В'ячеслав Цимбал.

Він упевнений, що зближення з європейським ринком підштовхне Україну до модернізації економіки, при цьому не відрізавши від існуючих ринків збуту. "Угода про асоціацію стане зовнішнім стимулом для проведення монументальних реформ у всіх сферах життя країни. СА не створює бар'єрів для торгівлі з країнами СНД, зокрема, з Росією. Навпаки, ми розширюємо горизонти", – заявив Цимбал.

З тим, що питання відмови від ринків країн СНД для України не варто, згоден і Ігор Бураковський. "Відносини з Росією завжди будуть фактором, який впливає на політику та економіку. Навряд чи нам вдасться на 100% переформатувати ринок", – сказав він
.

Реклама

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти