Компенсації за звільнення виростуть удвічі – Милованов в ефірі "Україна 24"

За словами міністра, саме грошова компенсація є однією з найкращих форм захисту працівника

В ефірі телеканалу "Україна 24" міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов заявив, що в змінах до трудового законодавства передбачено, що компенсації за звільнення працівника зростуть удвічі.

"Сьогодні де-факто звільнити людину можна дуже легко – через реорганізацію. Новий закон пропонує, що незалежно від того, була реорганізація чи ні, роботодавець повинен виплатити компенсацію працівникові. Її розмір має залежати від того, скільки людина працювала. Якщо, наприклад, працював п'ять років – за півроку, будь ласка, виплатіть зарплату. Якщо працював 20 днів – ок, за місяць заплатіть, може – менше, щоб не зловживали", – сказав міністр Тимофій Милованов.

За словами чиновника, компенсація при звільненні становитиме розмір заробітної плати вже не за один-два місяці, а за два-чотири.

Реклама

Тимофій Милованов зазначив, що в середньому українець шукає роботу 3,5 місяця. І це повинно враховуватися при змінах в трудовому законодавстві.

У змінах до трудового законодавства при звільненні пропонується виплачувати людині, яка працювала від одного до п'яти років – двомісячну заробітну плату.

Тому, хто працював від п'яти до десяти років – зарплату за чотири місяці.

Реклама

Читайте також:

А для тих, хто пропрацював на одному місці понад 10 років, компенсація буде виплачуватися в сумі зарплати за півроку.

В ефірі телеканалу "Україна 24" також йшлося про інші зміни, які пропонується внести в трудове законодавство України.

Реклама

За умовами нового Трудового кодексу працівник, як і раніше, може розірвати трудовий договір за два тижні до звільнення. Але тепер про це можна повідомити не тільки письмовою заявою, а й повідомленням в електронній пошті або месенджері, якщо це заздалегідь прописано в трудовому договорі. Причини дострокового звільнення прописуються в договорі на основі переговорів між роботодавцем і працівником. Розірвати трудовий договір працівник має право в будь-який час, якщо його умови не виконуються. Право на звільнення через два тижні буде обмежено для топ-менеджменту. Сторони зможуть обговорити деталі компенсації при прийомі на роботу. Роботодавець повинен виплатити підвищену компенсацію працівникові, якщо звільняє його з власної ініціативи.

Міністр Тимофій Милованов також спростував чутки про те, що трудове законодавство якимось чином негативно впливає на діяльність профспілок.

Нагадаємо, раніше Милованов також розповідав новинам "Сьогодні" про прийдешні зміни трудового законодавства. За словами чиновника, нововведень буде багато. Наприклад, паперові трудові книжки замінять електронним реєстром.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.71

Євро (€)

31.36

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти