Компанія ДТЕК вже виробила 2 млрд кВт·год "зеленої" електроенергії

21 жовтня 2016, 19:48

Ботієвська вітроелектростанція потужністю 200 МВт є наймасштабнішим проектом у відновлюваній енергетиці України

Компанія ДТЕК виробила 2 млрд кВт·год "зеленої" електроенергії з моменту створення вітроенергетичного бізнесу. Ця кількість електроенергії покриває потреби в електриці міста Києва з усіма промисловими споживачами протягом трьох місяців або Запоріжжя протягом майже півтора року. На "круглу" цифру Вінд Пауер, який об'єднує проекти ДТЕК у сегменті вітроенергетики, вийшов до 8-ї річниці діяльності.

Реклама

Ботієвська вітроелектростанція потужністю 200 МВт є наймасштабнішим проектом у відновлюваній енергетиці України. Сьогодні станція входить до п'ятірки найбільших ВЕС Центральної та Східної Європи. Загальний портфель проектів ДТЕК у сфері альтернативної енергетики становить 1,35 ГВт. Наступним великим проектом ДТЕК стане Приморська вітроелектростанція (200 МВт), яку компанія планує побудувати в Запорізькій області. Частка ДТЕК на ринку відновлюваної енергетики України за підсумками 2015 р. склала 13%.

Будівництво Ботієвської вітроелектростанції стало можливим завдяки кредиту німецького LandesBank Berlin, що надав 250 млн євро під гарантії європейських експортно-кредитних агентств. Загальні інвестиції в проект склали 345 млн євро.

В тренді
Відставка міністрів, земельний закон і зарплати в СБУ – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Владислав Криклій, Ігор Петрашко, Максим Степанов / Колаж "Сьогодні"
В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana

"Розвиток відновлюваної енергетики залишається стратегічним пріоритетом ДТЕК. На темпи розвитку напрямку в Україні значно вплинула політична і економічна криза 2014 року, що призвела до зупинки припливу інвестицій у галузь. Сьогодні ми спостерігаємо зростання активності в сегменті ВДЕ. Починаючи з 2017 року, ми плануємо приступити до реалізації нових проектів у сфері вітроенергетики. Також уважно спостерігаємо за тенденціями в інших сегментах ВДЕ, перш за все в сонячній енергетиці, – зазначає директор Вінд Пауер Вікторія Сиром’ятова. – Для ДТЕК розвиток ВДЕ – це не данина моді або наслідування європейським трендам. Ми глибоко переконані, що це майбутнє енергетики України".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти