Колекторів зупинять: Рада ухвалила законопроект

13 грудня 2019, 08:55

Документ вводить безліч заборон, які обмежують діяльність колекторів і захищають права боржників

Верховна Рада введе заборону на нічні дзвінки колекторів, які здебільшого намагаються забрати майно за чужий борг, а також істотно обмежить їх можливості в переслідуванні боржників. Парламент взяв за основу законопроект "Про захист прав і законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності" (№ 2133).

Реклама

За ухвалення цього законопроекту в першому читанні проголосували 309 народних депутатів.

"В Україні налічується близько 200 підприємств, які надають послуги зі стягнення боргів, але на відміну від багатьох країн світу, інститут "колекторів" в Україні все ще не врегульовано на законодавчому рівні", – сказано в пояснювальній записці до документа.

Тому в законопроекті пропонується визначити поняття "колекторська діяльність", встановити центральний орган виконавчої влади в сфері колекторської діяльності, а також ввести ліцензування такої діяльності.

Документ пропонує під час організації та здійснення колекторської діяльності заборонити здійснювати дії, що посягають на права, свободи та власність фізичних осіб, а також ставлять під загрозу їх життя і здоров'я, честь, гідність і ділову репутацію.

Реклама

Зокрема, колекторам заборонять використовувати силу, насильство, погрози, вживати вульгарну або нецензурну лексику, фрази, що ображають особисту честь і гідність боржника.

Крім того, колекторам не дозволять навмисно повідомляти боржнику неправдиву інформацію про прострочену заборгованість і наслідки, які настануть (або можуть наступити) для боржника в разі невиконання зобов'язань із виплати боргу.

В тренді
Загострення на Донбасі підкосило гривню: чи чекати різкої девальвації

Більш того, колектори не зможуть будь-яким чином взаємодіяти з боржником, його представниками або членами сім'ї шляхом зустрічей за місцем проживання або роботи, а також за допомогою засобів телефонного зв'язку, факсимільних, телеграфних, текстових, голосових, електронних та інших повідомлень в робочі дні в період з 20:00 до 9:00, а також у вихідні та неробочі дні, а також більш ніж двічі на добу, більш чи чотири рази на тиждень, більше шістнадцяти разів на місяць.

При цьому колектори не зможуть приховувати інформацію про номер контактного телефону, з якого здійснюється дзвінок. Їм також буде заборонено повідомляти третім особам про заборгованість боржника, будь-яким чином взаємодіяти з його роботодавцем і контактувати з боржником за його місцем роботи.

Також запропоновано заборонити колекторам будь-яким чином взаємодіяти з членами сім'ї боржника-фізичної особи (крім членів сім'ї, які мають зобов'язання зі сплати заборгованості солідарно або субсидиарно з боржником).

Реклама

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що шахраї беруть онлайн-кредити на чуже ім'я і віддають постраждалих на поталу колекторам. А колектори залякують жертв шахраїв, переконуючи їх не звертатися до поліції.

Також новини "Сьогодні" писали, як законно позбутися від колекторів:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти