Кількість працевлаштованих українців збільшилася, але роботи вистачає

5 листопада 2018, 10:24

Бажаючі заробити все частіше йдуть у власний бізнес

Рівень безробіття в Україні в другому кварталі 2018 року зменшився – правда, ледь на відсоток. А ось конкурс – три людини на одну вакансію – змушує замислитись. Це говорить про те, що знайти роботу в Україні як і раніше нелегко.

Реклама

Представники великої кількості професій в Україні ризикують несподівано опинитися на ринку праці – одних звільняють через розвиток технологій, інші – шукають новий вид заробітку через неналежні умови праці.

Що робити в такому випадку? По-перше, можна знайти себе в тій же професії, але в більш благополучній країні. Але якщо ви в силу якихось причи, не можете виїхати за кордон, доведеться або прийняти умови, пропоновані ринком праці, або шукати "чорний", тобто нелегальний підробіток.

Ще є варіант спробувати відкрити власний бізнес в Україні. У цій сфері фахівці помітили справжній підйом.

"На мій погляд, зараз в Україні практично ідеальна ситуація для стартапів, для початку бізнесів і так далі. Компанію можна зареєструвати за лічені дні. Два-три дні і компанія готова – відкрита. Досить паспорта та бажання", – говорить Пахоль Борис, бізнес консультант.

Спробуємо розглянути кілька способів швидкого заробітку, до яких вдаються українці.

Реклама

Якщо у вас є автомобіль, то бізнес можна почати за кілька хвилин буквально. Знаходьте: робота-таксі-Київ. Реєструєтеся. Вам приходить лист з проханням скинути техпаспорт на авто. Ви завантажуєте собі програму. Вам надсилають пароль. Ви входите і відразу з'являється програма, в якій вже є адреси, замовлення. Вибираємо собі адресу. Починаємо працювати.

Так просто, без шашок і податків можна наїздити собі від 300 гривень в день чистими. Досвідчені таксисти, за розповідями, здатні заробити за зміну до двох тисяч.

Можна організувати доставку автомобілем. Доставка сьогодні дуже затребуваний бізнес. Люди люблять, щоб їм покупки приносили прямо на диван.

Можна використовувати суперсучасні методи доставки і ця ніша майже ще не зайнята.

Але більшість новоявлених бізнесменів в Україні вирішили зайнятися торгівлею. Неймовірна різниця у вартості товарів в різних частинах світу просто вражає. Тому купувати річ в одному місці, а продавати в іншому – простий спосіб заробити. Але для того щоб щось купити, потрібен стартовий капітал.

Реклама

Для більш активних людей є справи трохи складніші. Наприклад, відкрити власне кафе.

Олена справжня бізнесвумен і звикла до ризиків. Раніше замість кафе у неї був магазин білизни, але той бізнес не занадиться і разом з кумою Олена поринула в кавову конкуренцію. Звичайно, були невдачі. Наприклад, дівчата нафантазували собі, що торгуватимуть тістечками, а люди порахували, що це дорого – краще продаються хот-доги, паніні, бургери.

Як розповідає Олена, в бізнесі важливо відчувати будь-які зміни. Саме це утримає вас на плаву. У світовій пресі все частіше зустрічаються прогнози щодо настання великої кризи. Але той, хто горить ідеями і шукає можливість їх реалізувати, може і не помітити важких часів.

Нагадаємо, в першому півріччі 2018 року безробіття в Україні становило 9,7% від кількості працездатного населення. У 2017 році цей показник становив 9,7% за перші півроку. В цілому, за даними Держслужби зайнятості, в Україні за 2017 рік стало менше безробітних. До слова, майже половина тих, хто звертається до служби зайнятості, отримують не допомогу з безробіття, а можливість заробляти гроші. Найчастіше пропонують вакансії з хорошою зарплатою фахівцям, які працюють з інструментом.

При цьому українці все частіше вважають за краще працювати легально.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти