Китайська економіка офіційно стала найбільшою в світі

8 жовтня 2014, 15:53

Втім Піднебесна, як і раніше, відстає від США по ВВП в ринкових валютних курсах

Економіка Китаю стала найбільшою в світі, випередивши американську. Така офіційна оцінка Міжнародного валютного фонду. Китай обійшов США по ВВП, перерахованим в долари за паритетом купівельної спроможності. Втім, Піднебесна, як і раніше, відстає від США по ВВП в ринкових валютних курсах, а по ВВП на душу населення Китай ще нескоро зможе претендувати на світове лідерство.

Реклама

Китайська економіка вперше обійшла американську при перерахунку ВВП за паритетом купівельної спроможності (ПКС), випливає з оновленої 7 жовтня бази макроекономічних прогнозів МВФ. У 2014 році ВВП Китаю за ПКС становитиме 17,6 трлн дол., а ВВП Штатів вперше виявиться менше – 17,4 трлн дол.

Перерахунок за ППС – визнаний, хоча і не ідеальний метод міжнародного зіставлення економік. Він заснований на ідеї "справедливого" обмінного курсу, при якому один і той же набір товарів буде коштувати однаково в усіх країнах. ВВП за ПКС розраховується на основі Програми міжнародних зіставлень (International Comparison Program, ICP) під егідою Статистичної комісії ООН і Світового банку.

Нагадаємо, Всесвітній банк скоротив прогнози зростання для Китаю.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять

Раніше глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що світова економіка зростає більш слабкими темпами, ніж очікувалося.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти