Китай "загальмував" перехід з вугілля на газ

14 березня 2018 4:16

КНР зіткнулася з серйозними проблемами з перекладом енергетики "на нові рейки"

Китай в 2018 році більш помірковано підходить до вирішення стратегічного завдання – переведення китайського паливно-енергетичного комплексу на газ, оскільки бурхливе зростання попиту в останні місяці 2017 року призвело до дефіциту природного газу та електроенергії по всій країні.

Реклама

Китайська влада в кінці минулого року була змушена скасувати заборону на вугілля, і в цьому році зайняла більш м'яку позицію.

В рамках сесії Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) Державне управління у справах енергетики КНР опублікувало щорічний план розвитку ПЕК, в якому зазначається, що використання газу слід просувати "впорядкованим чином".

Згідно з цим документом, ключовими регіонами газифікації у 2018 році будуть Пекін-Тяньцзінь-Хебей, дельти річок Янцзи і Чжуцзян (Перлова), а також індустріальні провінції Хейлунцзян, Цзілінь і Ляонін.

Формулювання стали трохи стриманішими, ніж у торішньому тексті, коли регулятор просто констатував, що Китай "збільшить використання газу". Після цього протягом 2017 року було прийнято безліч документів для прискорення газифікації, включаючи план відмови від вугілля для опалення в 28 північних містах. Тоді ж була введена директива про прискорення ефективного, широкомасштабного використання газу в якості промислового палива, а також для генерації електроенергії і забезпечення роботи громадського транспорту.

Реклама

"Я вважаю, що в цьому році правильним словом для опису відносини Пекіна до газифікації є "раціональний", хоча влада як і раніше прагне до збільшення споживання газу", – заявив старший науковий співробітник Центру розвитку і досліджень Державної ради КНР Го Цзяофен. За словами експерта, в минулому році місцева влада поспішила перейти на природний газ, що викликало його нестачу. Проблему погіршили перегини на місцях і скорочення поставок з Туркменії, додав Го Цзяофен.

Споживання природного газу в Китаї в 2017 році зросло до рекордних 237,3 млрд куб кубометрів, крім того, вперше річний приріст перевищив 30 млрд кубометрів. Хоча в результаті якість повітря в північному Китаї взимку значно покращилася, деякі регіони півночі залишилися практично без опалення, оскільки будівництво необхідної інфраструктури не було завершено вчасно.

Не пропусти!
Словаччина – Іспанія: онлайн матча Євро-2020, де є інтерес України
Словаччина проти Іспанії на Євро-2020

Нагадаємо, за прогнозами експертів, вугілля, газ і нафта будуть грати ключову роль в енергетичному балансі України ще 15-20 років. При цьому частка поновлюваних джерел зросте з нинішніх 5% до 25% до 2035 року.

Детальніше про головні тенденції енергетики майбутнього читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі "Україна буде переходити на електромобілі та альтернативну енергетику прискореними темпами".


РекламаПідпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти