Китай загруз у боргах – FT

23 липня 2014, 04:02

Загальне боргове навантаження досягло 250% ВВП

Загальне боргове навантаження економіки КНР перевищило 250% ВВП. Це додатково ускладнює завдання китайської влади щодо стабілізації економічного зростання, пише Financial Times (FT).

Реклама

За оцінками банку Standard Chartered, на 30 червня 2014 відношення загального боргу КНР до ВВП становило 251% проти 147% на 31 грудня 2008 року. Кілька інших економістів в цілому погоджуються з новими даними: незважаючи на можливі розбіжності у підходах до розрахунків, загальна тенденція зрозуміла, передає "Капитал".

Настільки швидкі темпи зростання заборгованості викликають у експертів більше побоювань, ніж її абсолютні розміри.

"Поточний рівень боргового навантаження Китаю вже занадто високий за стандартами країн, що розвиваються, і всі ті небагато країн, де боргове навантаження вище, відносяться до числа держав з високим рівнем доходу, – зазначив економіст аналітичної та консалтингової фірми Gavekal Dragonomics Чень Лун. – Іншими словами, Китай вліз у борги до того, як розбагатів".

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять

Для порівняння: на кінець минулого року відношення загального боргу США до ВВП становило 260%, для Великобританії цей показник дорівнював 277%. Таблицю розрахунків Standard Chartered очолює Японія з рекордним борговим навантаженням в 415% ВВП.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти