Китай може стати світовим лідером з імпорту нафти

У лютому — вперше в історії — імпорт Китаєм нафти перевищив 8 млн бар. на добу, залишивши позаду США

Китай використовує падіння цін на нафту для збільшення обсягу своїх стратегічних запасів.

У цьому році Китай може вперше випередити США і стати світовим лідером за обсягом імпорту нафти. Імпорт нафти в поточному році зросте до 7,5 млн бар. на добу з рекордних 6,68 млн бар., прогнозує Чжун Фулян, віце-президент Unipec, трейдингового підрозділу китайського нафтопереробника Sinopec, найбільшого в Азії, передає РБК.

Реклама

Світове лідерство з імпорту нафти Китай може досягти не тільки за рахунок зростання зарубіжних поставок — закупівлі КНР сировини в 2015 році зросли на 8,8%, випливає з даних Головного митного управління КНР, але і завдяки зростанню власного виробництва нафти в США, що знижує їх залежність від імпорту. Постачання сировини в США послідовно скорочуються з 2005 року.

У лютому — вперше в історії — імпорт Китаєм нафти перевищив 8 млн бар. на добу, залишивши позаду США, найбільшого у світі споживача вуглеводневої сировини.

Китай використовує падіння цін на нафту для збільшення обсягу своїх стратегічних запасів. Пекін також активно вкладає у збільшення нафтопереробних потужностей на тлі зростання попиту на нафтопродукти, які країні доводиться закуповувати за кордоном: зріджений вуглеводневий газ, нафту та мазут. Паралельно з цим Пекін продовжив нарощувати запаси на випадок надзвичайних ситуацій.

Реклама

Бажання накопичити нафту настільки велике, що в цьому році Китай може приступити до формування чотирьох додаткових стратегічних резервів нафти, еквівалентних стоденному обсягу імпорту. Резерви повинні бути сформовані до 2020 року.

Драйвером попиту Китаю на нафту стануть приватні НПЗ, які закуповують нафту за кордоном. Раніше Китай видав 13 приватним НПЗ квоти на імпорт нафти сукупним обсягом 55 млн т, або 18% від загальнорічного китайського імпорту.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти