Київенерго модернізує важливий енерговузол столиці

19 грудня 2017, 17:31

Центр Києва був "перевантажений", і з кожним роком проблема загострювалася

СОП "Київські електричні мережі" ПАТ "Київенерго" виконує реконструкцію підстанції "Центр". Це один із стратегічних енерговузлів, від якого живиться центральна частина міста, в тому числі державні установи, лікарні, бізнес-центри і частково – НСК "Олімпійський". Тому переоцінити важливість цього проекту для столиці складно.

Реклама

Центр Києва був традиційно "перевантажений" – обидва трансформатора 110/10 кВ на підстанції "Центр" постійно працювали в середньому на 90% від заявленої потужності – 40 МВА. Крім того, ця підстанція транзитна: відповідає за надійну і безперебійну роботу сусідніх електропідстанцій. З кожним роком проблема загострювалася, адже споживання електроенергії в центрі Києва постійно збільшується.

Модернізацію електричної підстанції "Центр" почали відразу після закінчення минулого опалювального сезону, коли спав пік споживання електроенергії. За цей час замінили силові трансформатори, трансформатори струму, реконструювали релейний захист, панелі управління і ін.

dscn0819

Для надійного і стабільного енергопостачання клієнтів Київенерго замінило силові трансформатори на більш потужні. Нове обладнання від Hyundai Heavy Industries (HHI) може витримувати велике навантаження і до того ж – зі значно меншими енерговитратами.

Реклама

Одне з важливих впроваджених нововведень – відновлення автоматичного включення резервного живлення в разі аварійного відключення електроенергії.

В тренді
Лоукостер SkyUp оголосив про "позапланові" рейси для заробітчан
SkyUp відкриє новий напрямок до Туреччини в грудні

Київенерго також замінило деталі в комплектної розподільної установки (КРУ) 10 кВ, завдяки чому на підстанції з'явилася автоматизована система обліку електроенергії, яка автоматично передає показники.

Виконано роботи, які в подальшому поліпшать надійність роботи не тільки підстанції "Центр", а й сусідніх ПС (змонтовані шафи релейного захисту в комплектної розподільної установки елегазової 110кВ, прокладено понад 12 км контрольного кабелю і розпочато перемонтаж і налагодження осередку секційного вимикача 110 кВ).

dscn0814

Хоча на підстанції "Центр" триває реконструкція, електропостачання споживачів ні на хвилину не припинялося. Для цього переглянуті графіки проведення робіт на інших підстанціях, а підрядники скорегували поставки необхідного обладнання та приступили до монтажу нової системи припливної вентиляції камер силових трансформаторів для стійкого охолодження в період високих температур.

Реклама

Зауважимо, що в цьому році в рамках виконання інвестиційної програми ПАТ "Київенерго" витратило на модернізацію у сфері дистрибуції електроенергії близько 162 млн грн, у сфері генерації – близько 9 млн грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти