Київ розірвав договір з Москвою: як це відіб'ється на економіці

24 березня 2018, 08:40

Ілля Требор

Експерти відзначають, що "приватників" це не стосується

Кабінетміністріввсередуприпинив дію Програми економічного співробітництва України і Росії до 2020 року,якаіснувалаз 2011-го."Сегодня"розібралася,якцеможевідбитисянаукраїнській економіці.

За Крим і імпорт

"Уряд готує документ про розірвання програми економічного співробітництва. Ми будемо робити все для того, щоб країна-агресор платила високу ціну за агресію в Україні", - зазначив глава уряду, додавши, що розраховує на збитки РФ після цього рішення.

Вчорачлениурядуодноголоснопідтрималиприпиненняугоди.

"Програма економічного співробітництва була підписана 7 червня 2011 року, але на даний момент кроки, які вживає керівництво РФ, прямо суперечать заявленим в документі цілям", – зазначено в пояснювальній записці.

Реклама

Аргументомна користьвідмовивідпрограмисталанезаконнаанексіяКримув2014 році.Вурядізазначають,щоз 2015 рокуРФпроявляєторговуагресіюповідношеннюдоУкраїни.Мова йде про призупинку угоди про зону вільної торгівлі з Україною і заборонунаімпортукраїнськоїсільськогосподарськоїпродукції.

Держрівень

ЕкономістОлександрОхріменкопояснює:програмастосуваласявиключнодержспівпрацівекономіці,априватнийбізнесне зачіпала.Прицьомубагато положеньдокумента,наприклад,співпрацяу військово-промисловійсфері,ітакприпинилисящев2014-музі зрозумілих причин.Томуефектвідрозривуекономічнихвідносин небудемасштабним.

Однак,за словамиОхріменка,можутьвиникнутипроблеми,якихзаразвукраїнській економіцінемає.

"Например, с "Энергоатомом". Ранее существовала система взаимных кредитов. Мы россиянам поставляли руду, а они нам — ТВЭЛы для АЭС, а платили за них мы уже позже. Сразу заплатить за ТВЭЛы проблематично. Но их нужно будет покупать, а в России скажут "извините, деньги вперед", — отмечает эксперт.

ПолітологРусланБортниккаже,щоце неостаннійдокумент,який буде скасовановнайближчомумайбутньому.

"Эта программа, как и еще две трети украинско-российских экономических документов, давно уже не функционирует. На реальную экономику такие демонстративные решения не влияют, их, скорее, можно рассматривать, как предвыборную борьбу", — считает эксперт.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти