Як заробити на ремонті квартир: бізнес-план

За нашими оцінками, якщо кожні 2 місяці виконувати ремонт "одинички", наш проект окупиться через 2 роки, тобто заробити можна близько 12 000 гривень на місяць

На перший погляд може здатися, що в кризу ринок нерухомості непривабливий для реалізації стартапів. Адже, з одного боку, мало хто купує житло, а з іншого – багато будкомпаній заморожують зведення об'єктів. Але це правило не поширюється на сегмент послуг, пов'язаний з ремонтом квартир і будинків, – адже люди в будь-який час потребують наклеювання шпалер, заміні сантехніки або оновленні електропроводки. "Ці послуги затребувані населенням, і обсяг замовлень поки що зберігається на докризовому рівні. Одні добудовують котеджі, бо проекти стартували рік-два тому, і кидати розпочату недоцільно. А інші здійснюють ремонт квартир в новобудовах або в радянських багатоповерхівках, так як гроші на ці цілі були зібрані ще до кризи. Але чи залишиться ця тенденція незмінною – прогнозувати складно", – говорить аналітик SV Development Сергій Костецький. "Сегодня" вивчила перспективи та ризики вкладення інвестицій в невелику столичну компанію з ремонту житла.

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Реклама

Бізнес-план компанії з ремонту житла

1. Характеристика, розташування, конкуренти

Відкриваємо в Києві невелику фірму "Майстри", яка займеться ремонтом квартир. Запропонуємо всі види робіт: дизайн; експрес-обслуговування; "Під ключ"; частковий ремонт; утеплення стін. Можемо виконати і економзамовлення, і масштабний ремонт заміських будинків

Реклама

Конкуренція тут висока, адже в столиці ремонтують житло і столичні майстри, і гастарбайтери, а це, за скромними оцінками, більше 800-1000 бригад. Але свою нішу займемо за рахунок якісних робіт, широкого спектру послуг і гнучких цін.

Наш офіс запрацює на Позняках, оскільки тут будуються багатоповерхівки, і, відповідно, власники нових квартир забезпечать потік замовників. Нам буде потрібен невеликий сайт-візитка з фотогалереєю виконаних робіт, який дозволить збільшити впізнаваність проекту. Ще замовлення плануємо шукати завдяки особистим контактам. У майбутньому ж, як розкрутимося, займемося будівництвом – тобто почнемо зводити будинки під замовлення.

За нашими оцінками, якщо кожні 2 місяці виконувати ремонт "одинички", наш проект окупиться через 2 роки.

Реклама

2. Стартовий капітал

На самому початку власникові доведеться вкластися в інструментарій. При цьому потрібно враховувати, що для роботи знадобиться хоча б одна бригада з п'яти чоловік, куди входять сантехнік, електрик, два-три маляра. Також для повноцінного ремонтного процесу потрібно купити бетономішалку, перфоратор, дриль, болгарку, молотки, кисті, ємності для будматеріалів, спецодяг і т. Д. Разом: 120 тис. грн.

Далі – запускаємо сайт. Розробка "візитки" обійдеться в 5 тис. грн. Також доведеться заплатити за хостинг, домен та технічну підтримку – річний "абонемент" тягне приблизно на 2 тис. грн. Разом: 7 тис. грн.

Ще закупимо "розумну" техніку: ноутбук, принтер, сканер. Це обладнання знадобиться для оновлення контенту на сайті, складання кошторису для замовника, використання графічних програм в процесі ремонту та інше. Разом: 15 тис. грн.

І, нарешті, для роботи потрібно невелике вантажне авто – для перевезення будматеріалів, людей та вирішення інших логістичних завдань. Беушний транспорт нам обійдеться в 150 тис. грн.

Всього: 292 тис. грн.

3. Поточні витрати

Тут враховуємо витрати на оренду офісу. Приміщення на Позняках площею в 20 кв. м обійдеться в 4000 грн. Ще нам знадобиться склад, де будемо зберігати будматеріали та обладнання. Його оренда, з урахуванням площі в 80 кв. м, тягне на 2400 грн. Не забуваємо про "комуналку": загальна оплата електроенергії, інтернету, води обійдеться приблизно в 2000 грн. Ще 2000 грн включимо на закупівлю миючих засобів, канцтоварів, бензину. Разом: 10,4 тис. грн.

Далі враховуємо фонд зарплати. На роботу в офіс візьмемо адміністратора (5000 грн), який відповідатиме на дзвінки, оновлювати сайт, складати звіти для податкової, при необхідності – прибирати приміщення. Що стосується зарплат для бригади, то ці гроші не потрібно включати в поточні витрати. Справа в тому, що майстри заробляють відрядно або за фактом виконаної роботи. Тобто бригада отримує, в середньому, 50% від загальної суми ремонтних. За таким же принципом буде заробляти і власник компанії, який є бригадиром безпосередньо на об'єктах.

Також не завадить закласти 5000 грн на оновлення або ремонт робочих інструментів і ліквідацію форс-мажорів.

Всього: 20,4 тис. грн.

4. Маркетинг, реклама

Кращий спосіб знайти замовника – це скористатися особистими зв'язками. Тому на старті обдзвонити всіх знайомих і повідомимо, що займаємося ремонтом житла. З тими ж, хто зацікавиться нашими послугами, обговоримо умови співпраці: по-перше, оплату можна робити поетапно; по-друге, за підсумком виконаних робіт буде надана гарантія терміном на рік. Крім того, якщо проект з ремонту житла планується масштабний, можна домовитися про знижки. Приміром, вбудовані меблі на кухню можна встановити зі знижкою в 20%.

Не завадять можливості інтернету. Можна створити іменні сторінки в соціальних мережах, а також розповісти про наші послуги на біржах онлайн-оголошень. Будуть корисні і можливості ресурсів-скидочників на кшталт "Покупона".

В якості фішки добре б використовувати ексклюзивні пропозиції: наприклад, організувати прийом замовлень по інтернету з подальшим безкоштовним виїздом майстра для оцінки обсягів майбутнього ремонту.

5. Окупність проекту, ризики

Скільки заробимо. Наша бригада виконає ремонт "під ключ" в "однушке" площею 40 кв. м за 2 місяці. Будматеріали нам буде оплачувати власник житла (260 тис. грн.). За роботу бригади ми візьмемо з нього 130 тис. грн. З цих грошей ми розраховуємося з майстрами (65 тис. грн.), А ще 65 тис. грн – дохід фірми за два місяці. Мінусуємо поточні витрати (40,8 тис. грн за два місяці), отримуємо 12,1 тис. грн на місяць. А з урахуванням стартових витрат (292 тис. грн.), Розуміємо, що наш проект почне окупатися через 2 роки.

Ризики. У кризу менше клієнтів. Тоді можна зосередитися на економзамовленнях.

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Головний інструмент – репутація

Успішний бізнес в сегменті ремонту житла можна побудувати лише за умови, що власник компанії є за освітою інженером, будівельником, технарем, або ж довгий час працював у цьому напрямку. "Будь-який вид ремонту – заміна вікон, створення дизайн-проекту, монтаж натяжних стель, – вимагає розуміння процесів. Тому важливо, щоб сам підприємець був будівельником. Або ж потрібно знайти надійного партнера, який зможе контролювати роботу бригади і постачання матеріалів, спілкуватися з замовником. Але без досвіду роботи в цій сфері відкривати свою компанію по ремонту квартир і будинків не має сенсу", – вважає столичний дизайнер Володимир Хмура.

Керівник приватної будівельної компанії "Технополіс" Сергій Солапанов додає: крім будівельного досвіду, в цьому бізнесі потрібно постійно поповнювати свою "базу даних". "Наприклад, дизайнерам потрібно стежити за модними тенденціями в інтер'єрі, а будівельникам корисно цікавитися, які нові виробники з'явилися на ринку; розширено чи асортимент, умовно, по фарбах; чи змінилися властивості матеріалів або технології їх застосування. Ці знання, як правило, можна почерпнути на спеціалізованих виставках і майстер-класах, в галузевих журналах", – зазначає підприємець.

Такий фундамент дозволяє цьому бізнесу триматися на плаву навіть у кризу, вважають експерти. "Зараз замовникам потрібен недорогий, але якісний ремонт. Тому якщо бригада трудиться добротно, у таких майстрів завжди будуть клієнти, оскільки спрацьовує принцип "сарафанного радіо": замовники рекомендують фахівців з ремонту своїм друзям і знайомим. Треба пам'ятати, що репутація в цьому бізнесі – основна запорука виживання в складних економічних умовах", – упевнений Сергій Костецький.

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Інвестуємо у справу поступово

Ремонтний бізнес цікавий тим, що тут можливі невеликі фінансові вкладення для старту. "Головне – придбати весь набір інструментів для роботи. Знадобитися можуть бетономішалка, перфоратор, дриль, болгарка і т. д. Ці витрати обійдуться приблизно в $5000, або 125 тис. грн, і таких інвестицій для запуску компанії з ремонту житла більш ніж достатньо. У перспективі можна вкластися в недорогий сайт, де будуть виставлені портфоліо з фотографій з прикладами відремонтованих квартир. А коли прибуток буде відчутна, не завадить придбати невеликий вантажний автомобіль ", – пояснює бізнесмен Сергій Солапанов.

Не варто спочатку вкладатися в оренду офісу або складу, радять знаючі люди. "На старті такі витрати зайві: за фактом офіс потрібен буде, коли буде великий набір інструментів або багато будматеріалів. А якщо такий необхідності не виникає, то можна без проблем працювати вдома, а робочі приналежності зберігати в гаражі", – упевнений дизайнер Володимир Хмура. За його словами, коли бізнес стане на ноги, можна замислитися над тим, щоб взяти в оренду офісне приміщення: "Бажано орендувати невеликий і якісно відремонтований офіс, неподалік від центру міста. А от у самому центрі працювати не варто: у кризу таке місце розташування клієнти сприймають негативно, мовляв, послуги у цієї компанії можуть бути дорогими".

Також в цьому бізнесі заощадити можна і на співробітниках. "Як правило, майстрів не оформляють офіційно, їм платять за фактом виконаної роботи. Хороший майстер сьогодні може заробити близько 10-12 тис. грн на місяць. Прожити на ці гроші можна, але надприбутків очікувати не варто", – говорить аналітик Сергій Костецький.

На фото: дизайн-проект В.Хмури

Залучаємо клієнтів гарантіями і майстрами

Якісний ремонт житла забезпечує тільки професійна бригада. Тому власники будкомпаній особливу увагу приділяють кадрових питань, зазначає дизайнер Володимир Хмура. "Зазвичай в бригаді – 4-5 різнопрофільних фахівців, які можуть відремонтувати квартиру" під ключ ": електрик, сантехнік, і 2-3 маляра. У такі команди майстра підбираються за рекомендацією. Але серед них трапляються і недисципліновані, і п'ють, і неякісно працюють... Такі кадри відсіваються відразу. А кістяк розумних фахівців, з якими готовий співпрацювати, напрацьовується роками. Як правило, хорошого майстра вдається знайти лише після того, як відсієш кілька десятків горе-фахівців ", – пояснює Хмура. Але, за його словами, якою б високопрофесійною не була бригада, контролювати якість їх роботи треба постійно: "Якщо що недогляд, шлюб ремонту видно в кінці – наприклад, коли клеїш шпалери, а стіни толком не оштукатурені. У таких ситуаціях доведеться щось переробляти, ще й за свій рахунок".

ЗАМОВНИКИ. Важливо налагодити також нормальні відносини з клієнтами. "Оптимальною формулою розрахунку із замовниками є поетапна оплата ремонтних робіт. Умовно – якщо на кожному етапі оплачується повністю закупівля будматеріалів і частково – праця майстрів. А після того, як робота виконана і у замовника немає претензій, погашається частина, що залишилася грошей. Такі фінансові взаємовідносини з замовником дозволяють спокійно робити ремонт, ліквідувати недоробки, і обговорювати побажання клієнта. Крім того, якщо через курсових коливань дорожчає робота або матеріали, клієнти в основному нормально оплачують подорожчав цемент, шпалери і т. Д. До того ж, поетапний розрахунок захищає сторони від "кидалова", коли виконується замовлення", – говорить Сергій Солапанов . Підприємець уточнює: щоб у клієнтів залишилися хороші враження від співпраці з ремонтниками, потрібно запропонувати власникам житла гарантію на весь обсяг ремонту терміном на півроку-рік: "До того ж, дрібні роботи – наприклад, переважити люстру, – можна робити безкоштовно".

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,54
50,78
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,15
51,41
51,67
27,81
53,50
51,50
51,50
28,21
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,90
49,01
26,98
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

62106.69

Dogecoin (DOGE)

0.14

Ethereum (ETH)

3441.02

Litecoin (LTC)

86.91

Ripple (XRP)

0.62

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти