Як українцям перерахують пенсії 2017-го

25 червня 2017, 05:40

Олександр Литвин

Виграють від нової формули розрахунку пенсії тільки "діючі" пенсіонери

На розмір пенсії впливає всього три показники: середня зарплата по країні, розмір власної зарплати і стаж. У формулі розрахунку пенсії, відповідно до ст. 40 закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", враховується як співвідношення власної зарплати до середньої за кожен розрахунковий місяць, так і середня зарплата по країні за три роки.

Для тих, хто виходив на "заслужений відпочинок" 2007 року і раніше, розмір середньої за три роки зарплати встановили на рівні 1197,91 гривні. Після цю цифру не змінювали. Хоча середня зарплата за 2014, 2015 і 2016 роки сягнула 3764,4 гривні.

У жовтні 2017-го всі застарілі пенсії перерахують з урахуванням зарплати за останні три роки. В результаті для 5,6 мільйона пенсіонерів виплати зростуть від 50 до понад 1000 гривень. Щоправда, Кабінет міністрів пропонує не просто осучаснити показник середньої за три роки зарплати, але й знизити коефіцієнт оцінки стажу.

Наприклад, українець, який вийшов на пенсію 2007 року і стабільно заробляв в 1,5 разу більше, ніж в середньому по країні, на даний момент за умови наявності 30 років стажу отримує 1312 гривень (мінімальна пенсія). Після перерахунку пенсій цей же українець отримуватиме 1693 гривні, тобто на 382 гривні більше.

ФОРМУЛА РОЗРАХУНКУ ПЕНСІЇ:
П = Зп * КЗ * Кс,

П – розмір пенсії
Зп – заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсію)
Кз- коефіцієнт заробітної плати (співвідношення своєї зарплати до середньої по країні)
Кс – коефіцієнт страхового стажу (кожен пророблений рік множиться на 1,35%, а після проведення реформи – на 1%)

Такий підхід, пояснює старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, вигідний тільки для тих, хто вже давно на пенсії. Тим, хто виходить на пенсію 2017 року, і раніше визначали розмір пенсії виходячи з середніх зарплат за три останні роки. Але при цьому враховувався коефіцієнт оцінки стажу 1,35, а в новій формулі уряд пропонує використовувати коефіцієнт 1.

Наприклад, до набуття законом чинності українець з 25 роками страхового стажу, який стабільно отримував зарплату вдвічі вище за середню, міг би цього року отримати пенсію в 2540 гривень. Якщо закон ухвалять, цей же українець може претендувати на пенсію всього в 1882 гривні. Фактично, всім майбутнім пенсіонерам хочуть на третину урізати виплати. Це дозволить Пенсійному фонду заощадити мільярди гривень
.

Реклама

В тренді
Третій рекорд за два дні. Біткоїн вийшов на новий історичний максимум

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти