Як ринок землі підвищить ВВП України: Всесвітній банк назвав цифру

23 квітня 2019, 09:59

Євгенія Давиденко

Продуктивність сільського господарства в Україні нижче за європейську, вважають в організації

У разі введення ринку землі в Україні, ВВП країни виріс би на 1,6%. Про це сказав керівник програми Всесвітнього банку (ВБ) з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусі та Молдові Бахер Аль-Ханава, відкриваючи міжнародну конференцію "Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України" у Львові.

Реклама

Також Аль-Ханава зазначив, що додана вартість за гектар у 2014 році в Україні становила 413 доларів, тоді як у Польщі – 1142 долара, в Німеччині – 1507 доларів, у Франції – 2444 долара.

"І це при тому, що в Україні в три рази більше орних земель – третина світових чорноземів", – зазначив він.

За словами представника СБ, це означає, що без ринку землі країна не використовує весь свій потенціал, а тому Україні варто сконцентруватися на прийнятті спільного рішення щодо ринку землі.

"Дискусія з приводу земельної реформи в Україні стосується окремих питань. А потрібна розробка і впровадження цілісного системного підходу", – сказав Аль-Ханава.

Зокрема, за його словами, необхідно провести повну інвентаризацію земельних ресурсів.

Нагадаємо, в Україні поки що не можуть дійти до єдиного рішення щодо земельної реформи та постійно продовжують мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Зняття мораторію було однією з вимог Міжнародного валютного фонду, але в липні 2017 року його вилучили з меморандуму і воно більше не впливає на надання траншу. Хоча міжнародні організації висловлюються про те, що зняти мораторій все ж варто було б. А Європейський суд з прав людини визнав, що мораторій на продаж землі порушує права власників земельних ділянок.

Реклама

Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення введено в 2001 році. А з 2002 року мораторій почав діяти як тимчасовий захід з метою створення інфраструктури ринку землі. З тих пір мораторій щороку продовжують.

Правда, навіть якщо в Раді і вирішать зняти мораторій, ситуацію це не змінить, тому що парламент повинен розглянути і прийняти закон "Про обіг земель", який би врегулював всі аспекти продажу ділянок.

Зараз такий закон перебуває тільки на стадії розробки і обговорення. Чорновий проект документа на Всеукраїнському земельному форумі представив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань агрополітики та земельних відносин Олександр Бакуменко, чим викликав серйозні суперечки й обговорення.

Раніше Світовий банк уже ділився прогнозами, згідно з якими, якби в Україні скасували мораторій, ціни на продаж землі виросли б до 3-3,5 тис. доларів за га.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Земельна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти