Як вирішити проблему вугільної галузі: про що говорили в парламентському комітеті

20 жовтня 2018, 22:36

Необхідно надати шахтарям держшахт можливість нормально заробляти

Уряд повідомив про підвищення з 1 листопада тарифів на газ для населення. Аосьелектроенергіяцього року недорожчала,оскількиїївартістьбагато в чомускладаєтьсязціниядерногопаливаівугілля.Втім,вугільнапромисловістьмаєсвоїпроблеми-ічималі.Середних-маленькізарплатиіпостійнаїхзатримка.

Реклама

ВолодимирКозлов,якому37років,працюєнадержавній шахті"Капітальна".Третіймісяцьпоспільйомунедоплачують.Сім'язмушенаобмежуватисебевнайнеобхіднішому.

Вборгвжепересталидавативмагазині,щоєзгороду:картопля, морква,буряк.Такосьівиживаємо.Осьцевсечасбезгрошейживемо.Відключаютьшахтарямсвітло,воду,відключаютьзанесплату.Голодніїдутьвшахту,-розповіввін.

СхожаситуаціямайженавсіхдержавнихшахтахУкраїни.Низькізарплати,багатомісячніїхзатримки,застаріле обладнаннятащоденнанебезпекадляжиття.

Заборгованістьпонад 1 млрдпо Україні.Малотогощозарплатамаленька,такщевчасно невиплачується,реформуваннягалузі невідбувається,-пояснивглавапрофкомудержавноїшахтиРусланВіхоть.

Якбивідбувалося-мінусвдержавнихдотаціях,зникненнятрадиційнихпошуківкоштівнаповерненняборгів із зарплати.Насьогоднішахтарямзаборгувалиблизько500 млнгривень.

Якрозрахуватися-думаливпарламентськомукомітеті.Дляцьогонеобхіднознизитисобівартістьвугілляідатишахтарямзаробляти.

"Держава повиннапідтримуватисвоюекономіку,підтримуватиенергетичнугалузьідержава повиннапідтримуватишахтарів...Якщомимодернізуємо,значить,вдержавномубюджетіпотрібнопередбачитикоштинамодернізаціюідатишанснашимшахтарямматистабільнуперспективнуроботу",-сказавв.о.головикомітетуВРз питаньпаливно-енергетичногокомплексу,ядерноїполітикитаядерноїбезпекиОлександрДомбровський.

Реклама

Зароблятишахтарізможутьінацінівугілля.Довгий часвонипродавалисвоюпродукціюзначнодешевше,ніжнасвітовихринках.Ситуаціюзміниловпровадженняформули "Роттердам +", яка сьогодні стримує тарифи на електроенергію.

Ринокєринок,повиннабутиконкуренція,ціниповиннібутиоднакові,вониповиннібутисформованіідлявіддержавнихшахтвтомучислі.Чомумизакуповуємо,наприкладпо 2500вПАР,аусвоїх-по2100.рівнятинаринковіціни,тодіідержавабудеменшедодаватигрошейнасобівартістьцимшахтам,-пояснивнардепАртурМартовицький.

Аякщозалучитиенергоефективнітехнологіїпривидобуткувугілля,томожназаощадитиінасобівартості.Поступовоцеможепривезтидо зниженняцінинасамуелектроенергіюітепловідукраїнськихТЕС.

Як відомо, в Україні тарифи на електроенергію для населення одні з найнижчих в Європі – глава НКРЕКУ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти