Як відбувається перерахунок пенсії для військових пенсіонерів

26 червня 2017, 04:51

Перерахунок пенсії можливий, страховий стаж враховується не завжди

"Я – військовий пенсіонер (МВС), отримую пенсію і працюю, оформлений на підприємстві офіційно. Чи належить мені перерахунок пенсії через 2 роки, як тим, хто працює і отримує трудову пенсію в загальному порядку?" - Ігор Брагін, м. Київ.

Відповідає Василь Сьогін, юрист приватної практики в області захисту прав громадян:

"У питанні мало інформації для детального аналізу. Але відразу можна порадити, щоб ви звернули увагу на наступні моменти: за загальним правилом, відповідно до статті 44 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон ), розміри пенсій особам з числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, які отримують пенсію в органах Пенсійного фонду України, підлягають перерахунку у випадку, передбаченому частиною другою статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Разом з тим відповідно до статті 63 Закону, всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, в порядку і розмірах, передбачених Кабінетом міністрів України. На сьогодні таким порядком є Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі – Порядок).

Втім, Порядок не передбачає перерахунок пенсій колишнім працівникам міліції, які отримують пенсію на пільгових умовах Закону, з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. У той же час Кабінетом міністрів зараз розглядається питання про внесення змін до Порядку для врегулювання даного питання.

Також слід враховувати, що, згідно з постановою Кабінету міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей "в вислугу років осіб, зазначених у пункті "ж" статті 1-2 Закону, додатково зараховується час безперервної роботи (з дня призначення після звільнення зі служби в органах внутрішніх справ (міліції) на посадах в Міністерстві внутрішніх справ або Національної поліції (їх територіальних органах та установах), які заміщаються державними службовцями, а в навчальних, медичних установах і науково-дослідних установах – на будь-яких посадах. При цьому слід мати на увазі, що зарахування страхового стажу, набутого після звільнення зі служби, до вислуги років Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не передбачено.

Реклама

В тренді
Долар і євро знову подорожчали: офіційний курс

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти